iPhone bude aj v následujúcich rokoch veľmi populárny. Problémom bude ale zrejme nižší predaj pretože hardvér už nebude medziročne tak rozdielny. Vôbec to ale nevadí. iPhone 2020 ponúkne zmeny, ktoré niekto privíta a druhý zase skritizuje.

iPhone 2020 – Väčší, menší a stredný

Ako už sme písali v minulom článku, iPhone 2020 bude iný, nie ako dnes. Príde zmena ale nie dizajnová. Zmenia sa v prvom rade uhlopriečky a tiež zobrazovacia technológia pre nástupcu modelu XR. Ten už nebude fungovať na princípe špeciálneho LCD displeja ale tak ako ostatné modely prejde na OLED, ktorý je zobrazovaním veľmi podobný avšak voči baterke šetrnejší. Jeho uhlopriečka ostane ale rovnaká ako dnes. 6,1″.

Nástupca modelu XS ponúkne úplne nové rozmery. Paradoxne sa ešte zmenší. Nebude mať teda 5,8″ ako dnes ale iba 5,4″. Na oko sa to nezdá ako veľký rozdiel ale v skutočnosti to bude zmena, ktorú pocíti každý na vlastnom tele. Displej by sa mal predovšetkým lepšie ovládať a telefón ešte menej zavadzať vo vrecku. Na druhú stranu si ale mnohí myslia, že práve 5,8″ je ideálna uhlopriečka a nebudú chcieť menší iPhone.

iPhone 2020. Takto by mala vyzerať generácia, ktorej názov nepoznáme. - svetapple.sk
iPhone sa zmenší a zväčší. Jeden ostane rovnaký – svetapple.sk

Nástupca modelu XS MAX sa tiež zmení ale tento krát k väčšiemu, čo nás zas až tak neprekvapuje. Jeho uhlopriečka prejde zo súčasných 6,5″ na budúcich 6,7″. Taktiež to nevyzerá ako výrazný rozdiel ale reálne to znamená, že už tak obrovský smartfón bude ešte väčší. Zvykať si teda budeme hneď pri dvoch modeloch.

Nie je to všetko

Podľa nových informácií majú nové modely získať podporu 5G. Výnimkou ale bude nástupca modelu XR, ktorý by mal “trpieť” stále so zastaralým LTE. Jednak kvôli cene a potom kvôli odlišnosti. Na celom tomto je zaujímavá vizualizácia, o ktorú sa už pokúsili grafici. Podľa nich nebude iPhone príliš odlišný od toho tohtoročného. Zaujímavo to ale vyzerá, keď sa pozrieme na nástupcu modelu XS so 5,4″ displejom. Jeho zadná časť s trojicou šošoviek vyzerá v pomere s malým telom naozaj zvláštne.

iPhone 2020. Takto by mala vyzerať generácia, ktorej názov nepoznáme. - svetapple.sk
iPhone 2020. Takto by mala vyzerať generácia, ktorej názov nepoznáme. – svetapple.sk

zdroj: idropnews

ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here