Apple predstavilo svoje nové slúchadlá ešte v roku 2012 po boku vtedajšieho iPhonu 5 a série nových iPhonov. Slúchadlá dostali názov EarPods a dnes po niečo vyše dvoch rokoch sú vo svete populárne minimálne tak, ako ich predchodca. EarPods však ponúkajú svoj vlastný ovládací panel, vďaka ktorému môžte využívať mnohé funkcie v telefóne!

Apple EarPods

Apple EarPods sú slúchadlá, ktoré Jablková spoločnosť pribaľuje k iPodom a iPhonom. Tieto slúchadlá ponúkajú slušný zvuk a v prípade kvalitného nasadenia aj celkom dobré basy. Apple malo za cieľ zabezpečiť, aby jeho slúchadlá ponúkali rovnakú kvalitu ako „štupľové“. To sa síce úplne nepodarilo, no napriek tomu hrajú lepšie, ako ich predchodcovia. Horšie je to však v prípade, že aktívne športujete. Množstvo profesionálnych ale aj amatérskych športovcov sa sťažuje, že slúchadlá pri aktívnom nasadení vypadávajú z ucha čo môžme len a len potvrdiť. Každopádne ide o skvelé slúchadlá, pomocou, ktorých môžte robiť zaujímavé veci, o ktorých ste zrejme ani nevedeli!

Hudba

Začneme tým najjasnejším, a to ovládaním Hudby, prečo je ovládací panel, ktorý sa nachádza na slúchadlách primárne určený. Môžte si tu pridať hlasitosť, odobrať hlasitosť, no a samozrejme zastaviť hudbu. Pokiaľ chcete preskočiť skladbu, musíte rýchlo stlačiť stredové tlačidlo a jedno tlačidlo na pridávanie hlasitosti dvakrát po sebe. pokiaľ vás nebude baviť nudné intro, môžte ju aj pretočiť, podobne ako pri menení skladby s tým, že druhýkrát tlačidlo podržíte a hudba sa automaticky začne pretáčať. Pomocou Apple EarPods dokonca môžte prejsť aj zoznamy skladieb daného albumu. Stačí ak dvakrát stlačíte stredové tlačidlo.

Fotoaparát

Možno ste mnohí ani nevedeli, no vaše slúchadlá dokážu ovládať aj aplikáciu Fotoaparát. Je to vlastne veľmi jednoduché a funguje to úplne rovnako, ako v prípade, že nahrávate pomocou tlačidiel hlasitosti. Pokiaľ stlačíte + alebo – na slúchadlách stane sa to isté, ako by ste to spravili priamo na zariadení a tak môžte nenápadne fotiť či natáčať videá bez toho, aby ľudia o tom vôbec vedeli. Veď každý z nás sa chcel v minulosti aspoň na chvíľu zahrať na Jamesa Bonda no nie?

Siri

Táto hlasová asistentka no a samozrejme veľmi dobrá kamarátka, z ktorej si už každý z nás minimálne raz urobil srandu, je v našom iPhone už od roku 2011, kedy bol predstavený iPhone 4S. Táto milá teta (alebo pre ženy skôr pán, ktorý sa dá nastaviť) zatiaľ nie je v slovenčine, no s dávkou jednoduchej angličtiny to zvládne naozaj každý. Stačí ak podržíte stredové tlačidlo a Siri sa vám aktivuje aj  tom prípade, že ste sa vášho iPhonu ani len nedotkli. Potom už len samozrejme stačí hovoriť do mikrofónu, ktorým EarPods taktiež disponujú!

Hovory

Poslednou aplikáciou, v ktorej môžte vaše EarPods využiť, je samozrejme aplikácia Hovory. Pomocou jednoduchého ovládača môžte prijímať hovory (stlačenie stredového tlačidla, pokiaľ chcete hovor ukončiť, stlačte stredové tlačidlo opätovne). Pokiaľ vám volá niekto v nevhodnej situácií a vy potrebujete rýchlo zareagovať bez toho, aby ste sa dotkli svojho iPhonu, stlačte stredové tlačidlo a podržte na dve sekundy. Následne sa hovor odmietne. Pokiaľ ste veľký biznismen a ste zaťažený na prijímanie hovorov, určite sa vám nastokrát stáva, že počas jedného hovoru vám zavolá aj niekto iný. Pokiaľ používate slúchadlá, čo je pri veľkom množstve určite pohodlnejšie, tak stačí aby ste počas jedného hovoru stlačili stredové tlačidlo na dve sekundy a následne sa dostanete k hovoru druhému.

Slúchadlá Apple EarPods teda nie sú len obyčajnými slúchadlami na počúvanie hudby ale dajú sa využiť aj na iné veci. Je pomerne paradoxné, koľko funkcií môžte ovládať pomocou malého, plastového ovládača, ktorý v 90% používatelia využívajú len pre Hudbu. Nie je to preto, že by iné funkcie nepoužívali ale predovšetkým preto, lebo nevedia tajomstvá, ako ich ovládať. Každopádne vy ich už viete a my dúfame, že ich následne využijete! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.