Apple si veľmi dobre uvedomuje, že povedomie o Apple Watch je síce obrovské, avšak len málo z tých, ktorí poznajú Apple Watch vie, čo všetko hodinky umožňujú. Väčšina ľudí je stále k Apple Watch skeptická a vraví, čo všetko inteligentným hodinkám chýba. Problém je v tom, že oni sami nevedia, čo všetko Apple Watch dokážu. Na začiatku mesiaca sa preto na oficiálnom YouTube kanáli Applu objavila séria videí, ktoré demonštrujú funkcie Apple Watch. Teraz sa k nim pridávajú ďalšie štyri. Naučia vás používať Siri, Mapy a aplikáciu Hudba a samozrejme ovládanie hovorov.

Siri

V tomto videu Apple vysvetľuje ako používať hlasovú asistentku Siri. Existujú 2 možnosti ako ju spustiť. Prvým je podržať okrúhle bočné koliečko. Druhý je o čosi jednoduchší, stačí len povedať vetu „Hey Siri.“ Taktiež môžeme pomocou Siri otvárať aplikácie, nastavovať budík a pod. Ak sa chcete dozvedieť viac prečítajte si náš článok venovaný len hlasovej asistentke.

- Reklama -

Mapy

Tu sa dozvedáme ako aplikáciu Mapy spustiť. Apple ďalej vysvetľuje ovládanie zoomovania a funkciu vyhľadávaní rôznych lokácií či už pomocou hlasu alebo klávesnice.

Hudba

Toto video ukazuje rôzne spustenia aplikácie Hudba. Môžeme ju spustiť „klasicky“ cez menu, alebo potiahnutím zdola nahor na domovskej obrazovke. Všetko ovládanie funguje pomocou hlasovej assistentky Siri, alebo pomocou korunky, či dotyku. Po podržaní obrazovky v aplikácii sa zobrazia 4 možnosti. Zamiešanie, opakovanie, zdroj a Airplay. Apple približuje ako si môžeme synchronizovať knižncu na Apple Watch s iPhonom.

Hovory

Nakoniec sa Apple zameriava na možnosť s hodinkami telefonovať. Vo videu je názorne zobrazená možnosť reagovať na prichádzajúce hovory. Môžete hodinky zakryť rukou, čím ich stlmíte alebo odpovedať správou, že momentálne nemôžete, ako je tomu na iPhone. Alebo jednoducho kliknete na červené alebo zelené tlačidlo, tak ako ste zvyknutí. Ak chcete niekomu zavolať, kliknete na bočné tlačidlo a zobrazí sa vám zoznam najviac kontaktovaných ľudí. Ďalej sa pohybujete pomocou korunky.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]