Apple Watch sú taká predĺžená ruka iPhonu. Aj preto pomocou nich môžete ovládať najrôznejšie funkcie vášho telefónu. Dnes si ukážeme, ako sa dá konkrétne kontrolovať prehrávanie hudby na inteligentných hodinkách od Applu.

Ovládanie Apple Music pomocou Apple Watch

Ak používate hodinky Apple Watch, určite viete, že jedna zo základných funkcii, ktorú na nich môžete vykonávať je ovládanie najrôznejších vecí na vašom iPhone. Dnes sa pozrieme konkrétne na prehrávanie hudby pomocou aplikácie Apple Music alebo „Hudba“. Po výbere zoznamu, albumov alebo konkrétnych skladieb môže všetko pokračovať na vašom zápästí.

Je to užitočná možnosť najmä vtedy, keď chodíte cvičiť, na prechádzky, alebo si len chcete zabehať v parku. Nemusíte každú chvíľu vyťahovať iPhone z vrecka. Nechajte ho pekne na svojom mieste a ovládajte skladby na hodinkách Apple Watch.

Za predpokladu, že vlastníte aj slúchadlá Apple AirPods, získavate automaticky touto kombináciou veľmi vysoký používateľský komfort. To, že sa vám prehráva hudba z vašeho iPhonu indikujú hodinky Apple Watch malou ikonkou v strednej hornej časti ciferníku ako na fotke nižšie.

Návod: Ako ovládať Apple Music na Apple Watch?
Ikonka v strede hore indikuje spustenú aplikáciu Apple Music – svetapple.sk

Návod: Ako ovládať Apple Music na Apple Watch?

V zozname nižšie si môžete prečítať prakticky všetko, čo môžete pomocou vstavanej aplikácie „Hudba“ na vašich hodinkách Apple Watch robiť. Poďme na to:

 • Pozastavte a pustite skladbu pomocou tačidla uprostred.
 • Prejdite na nasledujúcu alebo predchádzajúcu skladbu pomocou šípok vľavo a vpravo.
 • Spustite hudbu na inom externom zariadení pomocou tlačidla AirPlay 2.
 • Tlačidlo ponuky vám umožňuje mixovať, opakovať alebo prepnúť na inú skladbu.
 • Pomocou troch bodiek vpravo dole môžete označiť to, či danú skladbu chcete vymazať, či ju máte radi alebo či ju chcete prehrávať menej často atď…
 • Pomocou digitálnej korunky viete pekne ovládať hlasitosť na externom zariadení.
Návod: Ako ovládať Apple Music na Apple Watch?
Návod: Ako ovládať Apple Music na Apple Watch?

Tak sme sa zoznámili so základnou funkcionalitou appky na Apple Watch. Čo však v situácii, že chcete prejsť na úplne iný zoznam skladieb?

 1. Kliknite na indikátor prehrávanej hudby (popisovaný vyššie)
 2. Ťuknite na názov skladby
 3. Šípka sa v hornej časti zobrazí z modrej na červenú.
 4. Kliknite na šípku.
 5. Mali by ste sa dostať na obrazovku „Na iPhone“. Tu sa nachádzajú zoznamy ako „Práve hrá“, „Playlisty“, „Umelci“, „Albumy“ atď…
 6. Kliknite na ten, ktorý chcete počúvať!
Návod: Ako ovládať Apple Music na Apple Watch?
Návod: Ako ovládať Apple Music na Apple Watch?

Ako môžete teda vidieť, možnosti prehrávania hudby, ktoré vám dávajú inteligentné hodinky Apple Watch sú skutočne rozsiahle. Nám sa veľmi páči, ako sa to dá všetko jednoducho prepínať, vyberať a podobne.

Prečítajte si tiež  Toto ma štve na Apple Watch viac, ako slabá výdrž batérie

Napriek relatívne malinkému displeji s ovládaním nemáme nikdy najmenší problém. Do komentára nám napíšte, na čo aplikáciu Hudba v hodinkách Apple Watch využívate vy. U nás je to prevažne šport a občas prepínanie hudby v aute…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -