Inteligentné hodinky Apple Watch sú na trhu už od roku 2015. Používatelia po celom svete sú s týmto produktom veľmi spokojní. Dôvodom je aj to, že ukazujú celkom presne čas, teda to, na čo by mali byť hodinky určené. Čo ak si ho chceme ale pre vlastnú potrebu upraviť? Tu je návod ako na to.

Apple Watch a čas

Ako sme už uviedli na začiatku článku, Apple Watch sú inteligentné hodinky. Sami si teda vedia prispôsobiť čas podľa toho, kde sa práve nachádzate alebo podľa toho aké je momentálne obdobie (letný a zimný čas).

- Reklama -

Na svete sú ale ľudia, ktorí potrebujú trochu iný čas. Ideálne taký, ktorý ide aspoň o 10 minút popredu, pretože sú zvyknutí všade meškať. Hoci na Apple Watch prebieha všetko automaticky, samozrejme, že je tu možnosť, ako si posunúť ciferník o pár minút dopredu. Pripravili sme preto pre vás jednoduchý návod, v ktorom vám ukážeme, ako túto funkciu aktivovať/deaktivovať. Pokračujte čítaním nižšie:

Návod: Ako si nastaviť manuálne čas na Apple Watch?

  • Na obrazovke s ciferníkom kliknite na digitálnu korunku a prejdite do menu hodiniek.
  • Vyberte aplikáciu „Nastavenia“.
  • Scrollujte smerom dole a vyhľadajte sekciu „Hodiny“.
  • Kliknite na tlačidlo, ktoré vám umožňuje posunúť čas na ciferníkoch.
  • Teraz sa vám na obrazovke objavil jeden veľký ciferník, otočením digitálnej korunky nastavujete počet minút, o ktoré chcete aby sa posunul čas.
  • Ak máte zvolené číslo, kliknite na tlačidlo „Nastaviť“
  • Hotovo!

Poznámka: Toto nastavenie mení ukazovateľ času iba na vašich ciferníkoch. Netýka sa teda upozornení, správ či hovorov, ktoré vám budú chodiť na vaše hodinky Apple Watch stále v reálnom čase.

Návod: Ako si nastaviť manuálne čas na Apple Watch?
Návod: Ako si nastaviť manuálne čas na Apple Watch? – svetapple.sk

Nezabudnite si prečítať aj iné návody, ktoré sa týkajú hodiniek Apple Watch. Napísali sme pre vás napríklad to, ako tu môžete vytvoriť snímku obrazovky, vyriešiť problémy s párovaním alebo ako sa zbaviť otravnej funkcie dýchania

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.