Pokiaľ vlastníte hodinky Apple Watch, určite ste sa už stretli s výzvami, ktoré vám ponúkajú. Prečo ma Apple Watch stále upozorňujú aby som dýchal? Posvietili sme si na to. Rovnako tak vám prinášame aj návod na to, ako túto pre niekoho trochu otravnú funkciu vypnúť.

Prečo ma Apple Watch stále upozorňujú aby som dýchal?

Ak vlastníte hodinky Apple Watch, možno ste sa už stretli s funkciou, ktorá vás vyzýva aby ste dýchali. Hovoríme presne o tých otravných notifikáciach, ktoré sú zabudované do operačného systému WatchOS a pripomínajú vám aby ste otvorili aplikáciu Dýchanie a vykonali relaxačné cvičenie.

- Reklama -

Techniky, ktoré takéto cvičenie prináša sú vedecky overené spôsoby, akými môžete efektívne znížiť stres a ponúkajú vášmu telu ďalšie benefity.

Na druhú stranu ale neustále notifikácie, ktoré vás upozorňujú na to aby ste si oddýchli a na chvíľu sa sústredili na svoj dych môžu byť vyložene nepríjemne a otravné. Presne preto sme vám priniesli článok ako to celé funguje a ako môžete prípadne celú funkciu deaktivovať. Je to jednoduché.

Prečo ma Apple Watch stále upozorňujú aby som dýchal? Takto sa to dá vypnúť. - svetapple.sk
Prečo ma Apple Watch stále upozorňujú aby som dýchal? Takto sa to dá vypnúť. – svetapple.sk

Ako fungujú oznámenia o dýchaní?

  • Hodinky Apple Watch majú vopred nastavenú funkciu, ktorá vás počas dňa či večera niekoľko krát upozorní na to aby ste vykonali cvičenie v aplikácii Dýchanie na vašich hodinkách.
  • Hodinky menia plán dýchania automaticky na základe toho či sa pohybujete, prípadne cvičíte. Počet týchto upozornení si viete navyše aj sami, manuálne nastaviť.

Sú oznámenia o dýchaní náhodné?

Mnohí používatelia si myslia, že načasovanie upozornení na dýchanie je náhodné. Iní používatelia si zase myslia, že celá aplikácia sleduje vašu srdcovú frekvenciu a aktivitu a vytvára tak vzorce, na základe ktorých vám následne zašle aj notifikácie.

Samotné Apple zatiaľ neobjasnilo ako táto funkcia funguje a na základe čoho vám zasiela tieto upozornenia. Na druhú stranu sa ale na internete objavilo pomerne dosť dôkazov, ktoré nám to prezrádzajú. Napríklad jeden používateľ Redditu povedal, že jeho hodinky ho na dýchanie upozornia iba v tedy ak je nahnevaný alebo na niečo príliš sústredený.

Ďalší používatelia sa zase domnievajú, že hodinky sledujú aj situácie, kedy stojíte ale vaša srdcová frekvencia je podozrivo vysoká. Ľuďom sa taktiež zdá, že aj prílišný stres dokáže notifikáciu spustiť. Inými slovami, Dýchanie asi náhodne spúšťané nebude a ak aj áno, vo väčšine prípadov vás chce upokojiť v situáciach, kedy hodinky sledujú, že s vami niečo nie je v poriadku.

Samozrejme stále ide len o špekulácie. Momentálne neexistujú žiadne iné presvedčivé dôkazy ako výpovede samotných majiteľov, ktoré by nás presvedčili o tom, že aplikácia je skutočne viazaná na stres. Na druhú stranu nám ale príde zvláštne keby Apple dokázalo robí takéto metriky a nikdy by sa s nimi oficiálne nepochválilo.

Ako vypnúť upozornenie na dýchanie v Apple Watch

Pokiaľ vám notifikácie vadia a nepoužívate, existuje veľmi jednoduchý postup ako sa ich môžete zbaviť raz a navždy prípadne ich mierne upraviť.

  • Otvorte na iPhone aplikáciu Watch a prejdite nadol do aplikácie Dýchanie.
  • V predvolenom nastavení sú notifikácie povolené. Môžete však vybrať možnosť “Vypnúť upozornenia” alebo ich poslať do centra upozornení.
  • V nastaveniach si môžete zmeniť aj celkový počet upozornení. Nastaviť sa dá až 10 krát denne. Existuje ti aj možnosť eliminovať túto funkciu po dobu 24 hodín. Akonáhle tento čas ubehne, opäť sa stane aktívnou.
Prečo ma Apple Watch stále upozorňujú aby som dýchal? Takto sa to dá vypnúť. - svetapple.sk
Prečo ma Apple Watch stále upozorňujú aby som dýchal? Takto sa to dá vypnúť. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.