Čo ti prvé napadne ak sa povie Apple Music? Hudba, streamovanie, novinky či 5,99€? Tak či onak, Apple Music je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou používania iPhonu a počúvania hudby každý deň od jej uvedenia. Prvé tri mesiace sú zadarmo, ale ako sa rozhodnúť ďalej? Predplatiť či nie?

Všetko v jednom

Hneď na úvod poviem, že Apple Music nebudem porovnávať so žiadnou inou službou, ktorá streamuje hudbu. Určite poznáš, čo nová aplikácia Hudba obsahuje a aké funkcie v sebe ukrýva, preto to preskočím a zameriam sa rovno na to, prečo 5,99€ mesačne za Apple Music je veľmi nízka suma.

Vezmi si cenu hociktorého albumu v iTunes, ktorá sa väčšinou pohybuje na úrovni okolo 7€. Kúpiš, stiahneš, počúvaš a ak počúvaš dlho, album stratí tzv. wow efekt. Celý album má okolo 7-10 skladieb, ktoré by zakúpené osobitne boli drahšie.

To je hlavný dôvod, prečo si Apple Music predplatiť. S touto službou máš takmer celý obsah iTunes vo svojom zariadení.

Je pravdou, že pre počúvanie potrebuješ internetové pripojenie, lenže skladby sa dajú sprístupniť offline, takže po stiahnutí tvojich obľúbených skladieb máš hudbu dostupnú za veľmi nízku cenu. Ak by Apple Music túto funkciu nepodporovala, nebolo by to veľmi priaznivé pre tých, ktorý nemajú stále pripojenie na wi-fi či mobilné dáta.

Takže. Prečo predplatiť?

Apple hudbu miluje už od spustenia iTunes. Je predurčený, aby urobil hudbu viac dostupnú, zábavnú a aby si si ju vychutnával každý deň vo svojom zariadení.

Nielen na iOS, OS X ale aj Windows. Navyše, spojenie hudobníkov s fanúšikmi cez Connect môže byť viac než len tweety či statusy.

V playlistoch a odporúčaniach nemáš nič viac ako len to, čo si sám zvolíš a vyberieš. Toto všetko môžeš mať na dosah za 5,99€ mesačne pre seba, alebo za 8,99€ pre rodinu v rodinnom členstve.

Prečítajte si tiež  Apple začalo vo Francúzsku uvádzať skóre opraviteľnosti svojich produktov. Vyplýva to zo zákona
Môže ťa zaujímať
- Reklama -