iOS 11 sa zapáčil nejednému používateľovi po celom svete. Nájdu sa takí, ktorí ocenili novinky v oblasti rýchlosti či animácií, no nájdu sa aj takí, ktorí by radšej nahrávali domovskú obrazovku. Dá sa povedať, že to nie je vlastne žiaden problém ale ak si si práve iOS 11 nainštaloval, prípadne nevieš, ako na túto funkciu, prinášame ti návod ako na to. 

Nahrávanie obrazovky iOS 11

Nahrávanie domovskej plochy na iPhone nebolo nikdy jednoduchšie. Oficiálne sa to nikdy nedalo, zo začiatku dokonca neexistoval ani screenshot. Ľudia si zvyčajne pomáhali neoficiálnou cestou od vývojárov, ktorí pridávali svoje aplikácie pomocou Cydie do Jailbreaku. Väčšinou to samozrejme fungovalo, avšak na to všetko bol potrebný práve spomínaný Jailbreak a je teda celkom pochopiteľné, že sa nechce každému robiť takýto zásah do zariadenia len kvôli tejto jednej veci.

- Reklama -

iOS 11 je ale iné. Tim Cook ešte minulý rok spomenul, že Apple chce byť omnoho viac otvorenejší ako doteraz a tak prišlo aj na funkciu, ktorá mnohých prekvapila. Nahrávanie obrazovky sme popravde nikto nečakali, no akonáhle s ním prišlo Apple, všetkých nás to milo potešilo. Ako ale na to? Človek, ktorý sa zas až tak do iOS nevyzná môže mať problém funkciu nájsť. Popravde, aj ja som najprv pátral na internete a až potom sa mi všetko podarilo spustiť. Poďme na to!

Návod

Všetko je to samozrejme veľmi jednoduché, treba si to iba vedieť nastaviť. V prvom rade si treba uvedomiť, že funkcia nie je v spodnom ovládacom centre od začiatku. Vlastne ju tam treba pridať ale netreba sa báť, nejde o nič, čo by si musel sťahovať. Stačí sa len trošku „pohrabať“ v nastaveniach a zvládne to úplne každý.

  1. Otvor Nastavenia
  2. Klikni na Ovládacie Centrum
  3. Klikni na Prispôsobiť ovládacie prvky
  4. V spodnej časti nájdi položku Záznam obrazovky
  5. Pomocou troch čiar na prvej strane pretiahni túto položku z dolnej časti k položkám, ktoré sa už v ovládacom centre nachádzajú
  6. Hotovo
  7. Záznam obrazovky nájdeš pomocou ikonky, ktorá ukazuje „krúžok v krúžku“

Teraz už len stači nahrávanie spustiť. Apple ti dáva automaticky 3 sekundy aby si stihla napríklad zatvoriť ovládacie centrum a nahrávať už len to, čo naozaj potrebuješ. Ide skutočne o užitočnú funkciu, ktorá dáva celkom nové možnosti v tvorbe návodov prípadne iného obsahu na iOS 11. Už len dodáme, že keď svoje video natočíš, nahrávanie vypneš rovnako ako si ho zapol. Video sa ti automaticky uloží do knižnice kde ho môžeš následne editovať. Good Job Apple! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.