Určite si zaznamenal, že Apple predstavilo svoj mobilný operačný systém iOS 11 ešte v pondelok a okamžite aj spustilo vývojársku beta verziu. Tá bude postupne zdokonaľovaná až do septembra, kedy vyjde jej oficiálna verzia. Dnes tu máme pomerne zaujímavé videá, v ktorých uvidíš všetko dôležité čo si mohol, ale aj nemusel počas Keynote na WWDC 2017 zaznamenať. Všetko totižto povedané nebolo. Jedno je ale isté. Za tri mesiace budeme presne týmto spôsobom ovládať naše iPhony!

iOS 11 v praxi

Určite sa už tešíš na iOS 11, ktorý ešte viac vylepší dnes už dosť pozmenený operačný systém iOS 10. Ten prišiel s mnohými zmenami ešte minulý rok a Apple tým urobilo veľmi odvážny krok. Dalo by sa povedať, že aj keď trochu riskovalo, systém si väčšina z nás okamžite obľúbila a používa ho bezproblémovo každý jeden deň.

- Reklama -

iOS 11 je tiež o zmenách a oproti iOS 9 je to ešte väčší skok, no stále si zachováva pôvodnú štruktúru, ktorú nastolil iOS ešte v roku 2007. Vtedy vyšiel v prvom iPhone. V praxi to teda znemaná, že s odstupom času by sme nemali problém ovládať iPhone 2G skoro rovnako, ako dnes ovládame iPhone 7. Rovnako by to nemal byť taký problém pre niekoho, kto 10 rokov používal prvý iPhone a teraz sa rozhodol prejsť na novší.

Jednou z hlavných zmien je upravený “Control Center”. Ten po novom dostal úplne nový vizuál na celú plochu displeja. To ale znamená, že prinesie aj oveľa viac možností, ktoré budeme pomocou neho ovládať.

Noviniek je ale toľko, že sa nám to tu asi ani neoplatí rozpisovať, nikomu by sa to totiž nechcelo čítať. Presne preto je tu toto video, ktoré ti s tým veľmi rado pomôže, poďme sa teda na to pozrieť.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here