Veľa majiteľov iPhone s ním veľmi neexperimentuje. Dokonca v dnešnej dobe popularita jailbreaku značne klesá, čo je vcelku pochopiteľné, vzhľadom na to, že väčšina tweakov bola pridaná do oficiálneho iOS. Dnes ti v článku ale ukážeme, že s jailbreakom sa dajú robiť naozaj zaujímavé veci, ako napríklad dual boot.

Množstvo ľudí nám píše, či je možné downgradovať (výraz pre inštalovanie softvéru nižšej verzie) iOS 10 na iOS 9 alebo starší. Odpoveďou je, že už bohužiaľ nie. V dnešnom článku sa ale pozrieme na to, ako je možné spustiť dva rôzne iOS systémy na jednom zariadení. Konkrétne dnes ide o iOS 6 a iOS 9, ale nie je vylúčené, že do budúcnosti, by takéto riešenie nebolo aspoň čiastočné pri riešení problému s dowgradom po tom, ako ho Apple zablokuje.

Dual Boot

Dual Boot je spôsob, ktorým je možné nainštalovať dva rôzne softvéry, na jedno, to isté zariadenie. Používa sa prevažne na počítačoch, pri MacBookoch väčšinou na bootovanie ako macOS tak Windows. Populárny YouTube kanál EverythingApplePro ale prednedávnom zverejnil návod, akým spôsobom je takéto dvojité bootovanie možné aj na iPhone.

Nevýhody

Bohužiaľ, tento spôsob má aj pár nevýhod, z ktorých asi najväčšia je to, že takýto dual boot zaberá omnoho viac miesta, kedže potrebuješ miesto na 2 operačné systémy iOS. Taktiež ďalšou nevýhodou je, že zatiaľ je takýto spôsob dostupný len pre 32-bitové zariadenia, samozrejme za pomoci jailbreaku. Veľa ľudí kvôli týmto dôvodom na takýto spôsob zanevre.

Prečo

Otázne je, prečo by niekto takýto dual boot potreboval. Zatiaľ pravdepodobne žiadny podstatný, ale je to zaujímavý spôsob do budúcna, ako som už spomínal, na možné obídenie downgrade. Navyše je jednoduchý, pomocou niekoľko málo ľahkých krokov, by to mal zvládnuť praktický každý. Vo videu nižšie si môžeš pozrieť, ako to celé funguje.

Prečítajte si tiež  Apple možno zámerne spomaľoval aj váš iPhone. Zaplatiť má za to skoro 2 miliardy EUR
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk