iPhone od Applu je plný záhad. V žiadnom prípade ale nejde o nič, čo by bolo nevysvetliteľné. Ľudia sa nás občas pýtajú, prečo nevidia tlačidlo na odmietnutie hovoru a prečo sa im naopak inokedy zobrazuje. Má to samozrejme svoj logický dôvod. Dočítate sa o ňom v tomto článku. Okrem iného vám prezradíme aj to, ako hovor zrušiť v prípade, že na displeji nemáte takúto možnosť.

O tlačidle “odmietnuť hovor” by ste mali v prvom rade vedieť toto…

To, že sa vám niekedy na displeji zobrazí tlačidlo odmietnuť hovor a inokedy len možnosť prijať hovor, nie je náhoda. Apple to takto urobilo cielene už pred rokmi. V prvom prípade sa jedná o stav, kedy je váš iPhone odomknutý.

Ak na ňom niečo robíte a v tom vám niekto zavolá, máte tu 4 možnosti, ktoré môžete urobiť. V prvom rade je to prijať alebo odmietnuť hovor, potom je tu tlačidlo odoslať rýchlu správu a napokon pripomienka.

Čo sa týka uzamknutej obrazovky, tak tu je to so zobrazením niečo celkom iné. Pokiaľ vám niekto zavolá, možnosť zrušiť hovor tu nenájdete. Nachádza sa tu len tlačidlo “potiahnutím prijať“, odoslať rýchlu správu alebo potom nastaviť pripomienku. Čo teda môže používateľ urobiť?

Návod: Ako odmietnuť hovor na iPhone, keď tu nie je tlačidlo?
Návod: Ako odmietnuť hovor na iPhone, keď tu nie je tlačidlo? – svetapple.sk

Návod: Ako odmietnuť hovor na iPhone, keď tu nie je tlačidlo?

Samozrejme postup v tomto prípade nie je komplikovaný a zvládne ho úplne každý. Ak ste sa dostali do situácie, že neviete zrušiť hovor, nebojte sa, dá sa to. Treba na to ale použiť iný ovládací prvok ako displej. Reč je konkrétne o bočnom “uspávacom tlačidle“.

Práve to v tomto návode zohráva kľúčovú funkciu. Dokonca až dve. Ak chcete zrušiť zvonenie (aby napríklad nevyrušovalo ostatných), stačí ak ho raz rýchlo stlačíte. Telefón bude zvoniť aj naďalej ale vypne sa zvuk aj vibrácia. Jediná informácia o telefonáte (meno alebo číslo volajúceho) sa bude nachádzať na displeji.

Je to preto, lebo v niektorých situáciach a niektorým osobám jednoducho nemôžete zložiť. Na druhú stranu sa ale môže stať, že hovor v danom čase nemôžete ani prijať a tak sa tvárite, že ste nedostupný. Pokiaľ ale chcete telefonát rovno zrušiť, stačí ak dva krát kliknete na uspávacie tlačidlo a hotovo.

Zariadenie najskôr vypne zvuk a potom zruší aj hovor. Ako ste sa teda možno presvedčili sami na vlastnej koži, nie je to žiadna veda. Je to len o tom, poznať správne všetky skratky, ktoré sa týkajú iPhonu v prípade, že ste na tejto platforme nováčikom. Nezabudnite si na našej stránke prečítať aj iné návody, ktoré by vám mohli vrámci zoznamovania sa pomôcť…

Návod: Ako odmietnuť hovor na iPhone, keď tu nie je tlačidlo?
Návod: Ako odmietnuť hovor na iPhone, keď tu nie je tlačidlo? – svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here