Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Pozrieme sa na návod, ako v iOS 10 zmeniť spôsob odomykania

Prečo?

Na iOS 10 sa mnohí užívatelia nemôžu zmieriť s tým, že pre odomknutie zariadenia s týmto iOS je potrebné stlačiť tlačidlo domov. Mnohí ale nevedia, že tento spôsob sa dá zmeniť. Preto ti to dnes ukážeme!

V iOS 9 totižto stačilo iba priložiť prst. Ako som už spomínal, je to možné aj pri novšom iOS 10, na ktoromkoľvek zariadení s Touch ID.

Čítaj tiež: Ako zakázať vysúvanie ovládacieho centra v aplikáciach či zamknutej obrazovke

A prečo Apple vôbec toto nastavenie menilo? Jednou z pravdepodobných vysvetlení je to, že pri rýchlom otvorení pomocou Touch ID 2 (iPhone 6S a 7) si užívateľ ani nestihne prečítať všetky notifikácie na uzamknutom displeji. Vďaka rýchlemu overovaniu si stlačil Home button a rovno sa ti telefón otvoril. Nevidel si tak notifikácie na uzamknutej obrazovke.

Podľa užívateľských ohlasov je ale pôvodné nastavenie príjemnejšie a viac využívané, čo môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti. Či už je to zvyk z predchádzajúcich verzii a keď chcem vidieť notifikácie, rozsvietim iPhone stlačením tlačidla Power alebo využijem novú funkciu „Raise to Wake„, kedy novšie iPhony pri zdvihnutí automaticky displej rozsvietia.

Návod

Zmena správania systému je jednoduchá. Bež do Nastavenia – Prístupnosť – Tlačidlo Domov. Tu je možné zapnúť voľbu odomykanie len priložením prsta.

img_1022

 

Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → redakcia@svetapple.sk 🙂

Prečítajte si tiež  Už čoskoro Nintendo vydá päť hier pre iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk