Safari je aplikácia, ktorú používa asi každý z nás. Je to vstavaný prehliadač pre iPhone, ktorému nič nechýba a hlavne je priamo od Apple takže je skoro dokonalý. Okrem všetkého čo ponúka sa tu môžeme dočkať napríklad aj blokátorov reklám, ktoré nám pomôžu čítať weby bez nich. O tom ale dnes reč nebude. Reč bude o jednej jednoduchej funkcií, ktorá prišla spolu s iOS 10 a hodí sa ju poznať. O čo teda ide?

„Juuj, omylom som to vypol“

Áno, reč je o situácií, keď omylom vypneš kartu v Safari, ktorú práve čítaš. Sem tam sa to stane, nie je to nič neobvyklé. Čítaš stránku, prehodíš sa do druhej a omylom vypneš tú predošlú. Samozrejme, nájsť sa stále dá, veď aj v Safari je história.

- Reklama -

To je však trošku komplikovaný spôsob a všetko to ide predsa aj jednoducho, tak prečo si komplikovať život? Ešte v  iOS 10 Apple prinieslo funkciu, ktorá umožňuje rýchle spustenie predošlej stránky. Nie je to dokonca ani žiadna veda.

Na to, aby si tak urobil stačí ak na symbole „+“ (pomocou ktorého môžeš otvoriť aj iné karty), podržíš svoj palec. Vďaka tomuto kroku sa dostaneš do menu, v ktorom nájdeš prehľad s posledne zatvorenými kartami v Safari. Následne už len vyberieš tú, ktorú potrebuješ a môžeš pokračovať v tom, čo si robil pred tým.

Možno, že to nie je extra dôležitý návod, ale je to tip na funkciu, o ktorej si možno nevedel a ktorá sa ti ešte v živote určite zíde tak ako sa zišla mne a keď som na ňu prišiel bol som naozaj zachránený, hľadať znova by sa mi to totiž určite nechcelo!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.