Safari je aplikácia, ktorú používa asi každý z nás. Je to vstavaný prehliadač pre iPhone, ktorému nič nechýba a hlavne je priamo od Apple takže je skoro dokonalý. Okrem všetkého čo ponúka sa tu môžeme dočkať napríklad aj blokátorov reklám, ktoré nám pomôžu čítať weby bez nich. O tom ale dnes reč nebude. Reč bude o jednej jednoduchej funkcií, ktorá prišla spolu s iOS 10 a hodí sa ju poznať. O čo teda ide?

„Juuj, omylom som to vypol“

Áno, reč je o situácií, keď omylom vypneš kartu v Safari, ktorú práve čítaš. Sem tam sa to stane, nie je to nič neobvyklé. Čítaš stránku, prehodíš sa do druhej a omylom vypneš tú predošlú. Samozrejme, nájsť sa stále dá, veď aj v Safari je história.

To je však trošku komplikovaný spôsob a všetko to ide predsa aj jednoducho, tak prečo si komplikovať život? Ešte v  iOS 10 Apple prinieslo funkciu, ktorá umožňuje rýchle spustenie predošlej stránky. Nie je to dokonca ani žiadna veda.

Na to, aby si tak urobil stačí ak na symbole „+“ (pomocou ktorého môžeš otvoriť aj iné karty), podržíš svoj palec. Vďaka tomuto kroku sa dostaneš do menu, v ktorom nájdeš prehľad s posledne zatvorenými kartami v Safari. Následne už len vyberieš tú, ktorú potrebuješ a môžeš pokračovať v tom, čo si robil pred tým.

Možno, že to nie je extra dôležitý návod, ale je to tip na funkciu, o ktorej si možno nevedel a ktorá sa ti ešte v živote určite zíde tak ako sa zišla mne a keď som na ňu prišiel bol som naozaj zachránený, hľadať znova by sa mi to totiž určite nechcelo!

Prečítajte si tiež  iOS 15 je neúspešný. Nainštalovala si ho zatiaľ len niečo viac ako polovica majiteľov iOS zariadení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.