Podľa najnovšej správy Ming-Chi Kua (presnosť 74,6 % – 177 únikov) má projekt náhlavnej súpravy od spoločnosti Apple stanovený presný dátum predstavenia. Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov, uvidieť by sme ho mali už na konci budúceho roka!

Aj keď bude spoločnosť Apple v tejto oblasti nováčikom, jej zariadenie bude okamžite schopné konkurovať aj tým najväčším hráčom na trhu. Vybavené má byť totiž ultramodernými technológiami a disponovať tiež bude výpočtovým výkonom na úrovni počítačov.

O ten sa postará kombinácia dvoch procesorov, pričom každý má slúžiť na trhu iný účel. Zatiaľ čo procesor vyššej triedy sa bude starať o celkový výkon a svojimi schopnosťami sa vyrovná čipu M1 z roku 2020 (ktorý nájdeme napríklad v iMacu 24″), procesor nižšej triedy sa bude starať o správu a funkčnosť snímačov.

Bližšie podrobnosti ohľadom počtu jadier, kapacity operačnej pamäte RAM či úložiska však zatiaľ analytik neprezradil. Apple si tieto informácie veľmi dobre stráži.

Bez iPhonu

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleA aj keď sa pôvodne hovorilo, že prvý headset od Apple bude nutné používať jedine v kombinácii s iPhonom, Kuo dnes uviedol, že technologický gigant dokázal túto technológiu napokon navrhnúť tak, aby smartfón nemusel byť ani len v jej blízkosti.

Prečítajte si tiež  Komentár: Zamykanie apiek v iOS nám chýba ako soľ. Dočkáme sa niekedy tejto funkcie?

A ak si myslíte, že to bude iba ďalšie „zbytočné“ zariadenie, ktoré použijete niekoľkokrát do mesiaca aby ste sa zabavili a po zvyšok času bude ležať v zásuvke, tak ste na veľkom omyle.

Apple verí v jeho potenciál a dokonca si myslí, že o 10 rokov úplne nahradí iPhone – hoci už bude značne prepracované. Pri prvých generáciách však musíme rátať s prítomnosťou chýb a nedokonalostí, ktoré sa neskôr vyladia.

Dajte nám vedieť do komentára, či tomuto produktu veríte alebo si myslíte, že bude neúspešný. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here