Pokiaľ používate Mac a rozhodli ste sa ostať verní vstavaným programom, úplne vám rozumieme. V dnešnej dobe ale túto platformu ešte ani zďaleka nepoužívajú všetci. Väčšina je zvyknutých na klasické súbory Word (Microsoft Office) alebo potom na univerzálny dokument PDF. Ako premeniť súbor z Pages na vyššie uvedené formáty? Prečítajte si návod.

Pages

Pokiaľ používate Mac, môžete bezplatne využívať aj softvér ako napríklad Pages. Jedná sa o prepracovaný textový editor, v ktorom máte obrovské množstvo možností podobne ako vo Worde. Väčšina majiteľov Macu je zvyknutá na softvér od Microsoftu z predošlích skúseností. Akonáhle ale vyskúša ten od Applu, už po ňom netúži (aj keď je balíček Office zakúpiť na macOS).

- Reklama -

Problém môže ale nastať v situácii, kedy potrebujete niekomu poslať dokument s tým, že viete, že pravdepodobne nepoužíva Mac. Aby nemal prolbémy, môžete mu priamo v Pages tento dokument prispôsobiť. Potom sa bez problémov zobrazí aj v textovom editore od Microsoftu. Dobrým riešením môže byť ale ukladať dokumenty aj do PDF pokiaľ neviete, na akej platforme funguje osoba, ktorej ich posielate. Ako to urobiť si môžete prečítať nižšie.

Návod: Ako uložiť súbor v Pages do PDF alebo Word?

  • Pokiaľ už máte otvorený súbor v Pages, v ľavom hornom rohu kliknite na možnosť „Súbor“.
  • Pokračujte nižšie a vyberte možnosť „Exportovať do“.
  • Otvorí sa vám ďalšia ponuka, kde si môžete zvoliť presný formát (PDF, Word).
  • Teraz na vás vyskočilo okno s možnosťami, ak nechcete nič zmeniť, kliknite na tlačidlo „Ďalej…“
  • Teraz si už len zadajte v Názov, Značky a miesto, kde chcete súbor uložiť.
  • Na záver kliknite na tlačidlo „Exportovať“
  • Hotovo!

Poznámka: Pred odoslaním dokumentu (najmä ak je dôležitý) odporúčame dokument otvoriť (pokojne aj v Pages) a skontrolovať či je všetko v poriadku. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť k tomu, že samotný export neprebehne úplne tak akoby mal a vyskytne sa nejaká chyba, ktorá vám rozhádže celý dokument. Predpokladáme, že tomu chcete zamedziť. Jedným zo spôsobov je ešte ukladanie rovno do PDF. To však môže mať človek na druhej strane následný problém s úpravou dokumentu…

Ako uložiť súbor v Pages do PDF alebo Word?
Ako uložiť súbor v Pages do PDF alebo Word?
Ako uložiť súbor v Pages do PDF alebo Word?
Návod: Ako uložiť súbor v Pages do PDF alebo Word? – svetapple.sk
Návod: Ako uložiť súbor v Pages do PDF alebo Word?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.