Apple v poslednej verzii iOS zvýšil počet svojich aplikácií, ktoré sa z plochy nedajú len tak vymazať. Výnimku tvorí aplikácia iCloud Drive, ktorú je možné vypnúť v nastaveniach. Čo však ostatné aplikácie?

Jednoduchý trik

Osobne mám všetky Apple aplikácie, ktoré nepoužívam v jednom priečinku Apple Apps. Ak si na tom podobne a appky máš v jednom priečinku, máš o starosť menej, pretože trik funguje len pre tie aplikácie, ktoré sú umiestnené v priečinku. Pokračuj tak, že na ikonke, ktorú chceš odstrániť podržíš prst, presunieš ju na vedľajšiu plochu v priečinku a znova ešte o jednu plochu. Počas presunu nepúšťaj ikonku a teraz stačí, ak stlačíš tlačidlo domov. Ikonka appky sa posunie smerom do ľavého rohu a viac už na ploche nebude.

- Reklama -

Pamätaj si, že appky nevymažeš z iPhonu či iPadu úplne, len z plochy. Stále máš k nim prístup cez vyhľadávanie Spotlight.

- Reklama -

6 KOMENTÁRE

    • Ahoj, bola to pravdepodobne chyba operačného systému iOS 9. Na 13.3 už môžeš vstavané aplikácie vymazať rovnako ako všetky ostatné aplikácie. Niektoré zo vstavaných ale jednoducho vymazať nejdú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here