Spoločnosť Apple predstavila v operačnom systéme macOS Moyave (2018) funkciu svetlého a tmavého režimu. Používatelia si tak môžu nechať dynamicky prispôsobiť farby a odtiene okien, pozadia a ostatných prvkov rozhrania na základe toho či, je práve deň alebo noc.

Samotná funkcia obsahuje tri nastavenia, pričom režim na Macu môžete mať: Svetlý, Tmavý alebo Automatický. V tomto článku vám ukážeme, ako si to nastaviť a zároveň ako prispôsobiť pozadie, ktoré sa neustále mení. Je to jednoduché.

Ako aktivovať na Macu automatické prepínanie svetlého a tmavého režimu

  • Otvorte si Nastavenia 
  • Vyberte položku Všeobecné
  • V sekcii vzhľad zvoľte, či chcete Svetlý, Tmavý alebo Automatický
  • Hotovo

Ako prispôsobiť pozadie automatickému svetlému a tmavému režimu? 

Pokiaľ ste si aktivovali automatické prepínanie svetlého a tmavého režimu, v macOS je ešte jedna zaujímavá funkcia, ktorú by ste mali poznať. Týka sa samotného pozadia, ktoré sa nachádza na pracovnej ploche. To sa môže v závislosti od režimu alebo fázy dňa neustále meniť.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 a ich (ne)plochý dizajn. Tu sú štyri dôvody, prečo sa to stalo. Pri poslednom budete prekvapení

K výberu pozadí sa dostanete cez Nastavenia > Plocha a šetrič > Dynamická plocha alebo Svetlá a tmavá plocha.

  • Pri dynamickej ploche sa obrázok mení počas celého dňa, pričom po celý čas prispôsobuje svoju farbu aktuálnej dobe.
  • Pri svetlej a tmavej ploche sú k dispozícii dva prednastavené obrázky, ktoré sa zmenia vždy, keď sa zmení režim (zo svetlej na tmavú a naopak).

Zatiaľ žiaľ neexistuje možnosť, ako by ste mohli samotné obrázky prispôsobiť. Aj takto je to ale z nášho pohľadu relatívne dostačujúce a hlavne užitočné. Dnes už si ani nevieme predstaviť, že sme v minulosti macOS používali bez tejto funkcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -