Apple pridal live fotografie do operačného systému už pred niekoľkými rokmi. Používatelia sú s nimi dlhodobo spokojní. Je to zvláštne, veď nejde o nič nové. Predsa len je to také „Gifko“ so zvukom. Tak či onak, bol to dobrý nápad, viete ho ale správne použiť. Prinášame vám Návod ako fotiť perfektné live fotografie.

Live fotografie

Live fotografie sú súčasťou každého nového iPhonu a používame ich pričom o tom často krát ani nevieme. Používatelia si veľa krát túto funkciu nezapínajú vedomo, pretože je zapnutá automaticky. Nevýhodou je, že vám krátke videá zaberajú viacej miesta ako klasické fotky. Potom tu je ešte jeden problém avšak nie až tak závažný. Pokiaľ fotíte výhradne na live photo, minimálne sa vám zníži kvalita fotografie. Pokiaľ funkciu vypnete, môžete spozorovať drobné rozdiely.

Návod ako fotiť perfektné live fotografie. - svetapple.sk
Návod ako fotiť perfektné live fotografie. – svetapple.sk

Ide však o tak malé detaily, že to fotku určite nepokazí. Navyše taká „lajfka“ z minuloročnej dovolenky dokáže vyčariť úsmev na tvári. Človek úplne ináč vníma prostredie na zábere, pokiaľ je staticky a pokiaľ sa hýbe prípadne na ňom počuť ešte aj zvuk. Podporí to naše zmysly a vieme sa tak omnoho lepšie vžiť do audiovizuálneho obsahu. Live fotografie sú teda podľa nášho názoru super a nápad kvitujeme.

Vieme, že ich určite používate aj vy. Viete ich však používať správne? Nie je to len o tom zapnúť tlačítko, ktorým ich aktivujete. Respektíve je, pokiaľ nechcete vytvoriť naozaj niečo zaujímavé, čím by ste si zveľadili povedzme Instagram. Ak sa však chcete na Live Photos pozerať z trochu profesionálneho hľadiska, pomôžeme vám.

Návod ako fotiť perfektné live fotografie.

Ono to vlastne nie je ani žiadna veda. Stačí ak objavíte možnosti editu týchto záberov. Zrejme ste o nich doteraz ani nevedeli. Ako na to?

  • Otvorte aplikáciu Fotky a vyberte sekciu s Live Photos vo vašich albumoch.
  • Teraz máte na výber všetky fotky, ktoré sa nachádzajú vo vašom zariadení. Vyberte si tú, ktorú chcete upraviť.
  • Potiahnite prstom smerom hore
  • Objavia sa vám možnosti editácie pomocou efektov. Na výber je „live“, „slučka“, „odrážanie“ a napokon „dlhá expozícia“.
  • Hotovo!

Odporúčame vám ešte pozrieť aj toto krátke inštruktážne video od Apple, ktoré vás môže niečo nové naučiť. Aj live fotky sa dajú vytárať ako umenie. Treba sa len snažiť…

zdroj: youtube

Prečítajte si tiež  9 skvelých aplikácií, ktoré sú zadarmo len dočasne!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.