Apple Watch a ich Web Kit

Internetové stránky prezeráme zvyčajne na našom iPhone, iPade alebo Macu. Dôvodom je jednoduché ovládanie a ideálna veľkosť displeja. Pravdepodobne vás už niekedy napadla myšlienka, ako by to asi vyzeralo na hodinkách Apple Watch. No a čuduj sa svete, funguje to aj na tomto zariadení.

Na všetko slúži „Web Kit“, ktorý je vstavaný v operačnom systéme watchOS. Pochopiteľne, cez štandardný prehliadač sa sem nedostanete, no ak použijete tieto dva triky, môžete si prezerať akúkoľvek stránku. Poďme na to.

Návod: Ako na Apple Watch otvárať internetové stránky cez Správy

  • Pošlite si správu, v ktorej bude odkaz na webovu stránku
  • Otvorte ju na Apple Watch a kliknite na odkaz (s logom Safari)
  • Po načítaní stránky sa tu môžete pohybovať rovnakými gestami ako v iOS/iPadOS či macOS

Návod: Ako na Apple Watch otvárať internetové stránky cez Siri

  • Spustite Siri na hodinkách Apple Watch
  • Zadajte (niekedy je potrebné hláskovať v angličtine) stránku, na ktorú sa chcete dostať s povelom „Open ….. in Google“
  • Medzi výsledkami nájdite svoj web a kliknite na „Open Page“ (otvoriť stránku)
  • Po načítaní stránky sa tu môžete pohybovať rovnakými gestami ako v iOS/iPadOS či macOS

Na záver len upozorníme, že hodinky Apple Watch nie sú primárne určené na prezeranie webu. Načítanie stránok je relatívne pomalé a vzhľadom na malý displej aj náročné na ovládanie. Na druhej strane, ak dokážete túto funkciu využiť, je dobré o nej vedieť.

Prečítajte si tiež  Apple navštívi Biely dom. Hovoriť sa bude o softvérovej bezpečnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.