Apple s predstavením iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro/11 Pro Max priniesol aj úplne novú funkciu, ktorú na starších modeloch nenájdete. Dôvodom je prítomnosť novej, ultraširokouhlej kamery. Vďaka nej dokáže vaše zariadenie zachytávať obraz aj mimo klasický záber fotografie. Je to užitočné hlavne pri následnej editácii.

Fotenie oblastí mimo rámu

Samotná funkcia bola síce prezentovaná v rámci minuloročnej keynote, no predpokladáme, že si ju väčšina zo súčasných majiteľov iPhonu 11 ani nevšimla. Je pritom mimoriadne praktická a užitočná. V princípe pri fotení klasického záberu vytvorí váš iPhone ďalší snímok na ultraširokouhlý objektív.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Vznikne tak ešte druhá „záložná“ fotografia, ktorá pojme viacej priestoru. Pokiaľ potrebujete následne upraviť kompozíciu, jednoducho sa dostanete aj mimo štandardný rám pôvodného záberu. Každá fotka, ktorá je takýmto spôsobom vytvorená bude vo vašom iPhone uložená po dobu 30 dní. Potom sa dodatočný snímok (vytvorený na ultraširokouhlý fotoaparát) vymaže a vám ostane len štandardná fotografia. Ako si to nastaviť? Prečítajte si v našom návode nižšie.

Návod: Ako na iPhone odfotiť viac než ukazuje záber?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone.
  • Prejdite nižšie a kliknite na položku Kamera.
  • Nájdite tlačidlo Fotenie oblastí mimo rámu, a kliknite na prepínač (tak aby bol v aktívnej polohe).
  • Hotovo.
Návod: Ako na iPhone fotiť viac ako ukazuje záber?
Návod: Ako na iPhone odfotiť viac než ukazuje záber?
Prečítajte si tiež  Do Apple Arcade už čoskoro dorazí nový obsah: Môžeme sa tešiť na tieto hry
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.