Apple predstavil nové fotoaparáty, ktoré mnohým skutočne vyrazili dych. Ich schopnosti sú naozaj fantastické a sme šťastný, že na nich dokázali tak zapracovať. S príchodom iOS 13.2 beta 1 prišla navyše nová funkcia. Tá dokáže vytvoriť ešte prepracovanejšie fotografie. Pozrite sa na Deep Fusion otestovaný na novom iPhone 11 Pro.

Deep Fusion otestovaný na novom iPhone 11 Pro

Pokiaľ ste si mysleli, že nové iPhony už ponúkli všetko, nie je to pravda. Určíte ste včera postrehli, že Apple vydalo do éteru iOS 13.2 v prvej beta verzii. Práve táto aktualizácia sprístupnila ešte jednu fantastickú funkciu. Jej názov je Deep Fusion. Phill Shiller ju nazval na Keynote ako „šialená počítačová veda“.

- Reklama -

Pomocou nej dokážete vrámci vášho zariadenia vytvoriť mimoriadne kvalitné snímky. Špeciálne sa zameriava na detaily a ostrosť. Dokáže zachytiť to, čo klasický fotoaparát vo vašom iPhone nedokáže.

Deep Fusion, ako funguje „šialená počítačová veda“?

Počas toho ako máte otvorený fotoaparát, Deep Fusion celý čas čaká na to, kým stlačíte spúšť. Smartfón ale v tomto režime nie je nečinný. V podstate odfotí 9 fotiek ešte pred tým ako sa dotknete tlačidla spúšte. 4 fotografie pri tom vzniknú ako primárne a 4 ako sekundárne. Po stlačení spúšte sa vytvorí dlhá expozícia.

To však ešte nie je koniec. Stále je tu ešte technológia Neural Engine. Tá vyberie behom jedinej sekundy najlepší záber z týchto 9 fotiek. Výsledkom je po tomto procese dokonalá fotografia, ktorá obsahuje 24 miliónov pixeloch. Výrazná je najmä na detailoch, štruktúrach a a zníženému šumu.

No a hoci to znie naozaj šialene a vysvetliť princíp fungovania je asi naozaj náročný, výsledok je skutočne fascinujúci. Presvedčí vás o tom aj následujúce video, ktoré objektívne porovnalo Deep Fusion so staršou funkciou Smar HDR, ktorú nájdeme v iPhone pri bežných verziách systému iOS 13 aj dnes. Čo na to poviete? Budete Deep Fusion používať aj vy?

K dispozícii ješ ešte jedno video, kde taktiež Deep Fusion otestovali. Výsledky sú naozaj oslnivé. Už sa nevieme dočkať na to ako si túto novinku vyskúšame aj my…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.