Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí žijú sociálnymi sieťami, určite ste si všimli, že na niektorých videách (napríklad na Instagrame) môžete počuť v pozadí pesničku. Cez túto aplikáciu sa to takto dá nahrať. Vedeli ste ale, že nové modely majú túto možnosť vstavanú aj v systéme iOS?

Video s hudbou doteraz nebolo možné nahrať bez dodatočnej aplikácie

Apple doteraz neumožňovalo prehrávať skladby a zároveň nahrávať video. Dôvod je asi celkom logický a pochopiteľný. Keď chcete niečo natočiť, potrebujete počuť zvuky okolia a nie hudbu, ktorá sa prehráva na vašom iPhone. Ak teda máte pustenú nejakú pesničku a spustíte natáčanie, iPhone prehrávanie automaticky pozastaví.

- Reklama -

V dnešnej dobe je už ale trendom, že ľudia natáčajú videá aj priamo s hudbou. Hodí sa to najmä do 24 hodinových Instagram Stories, ktoré by ste mali používať, ak si tu chcete vybudovať kvalitnú základňu sledovateľov.

Ako to však urobiť v iPhone bez toho aby ste museli používať iné aplikácie? Aj tam to síce funguje ale často krát v nich skladba rôznym spôsobom sekne a na videu to počuť.

Upozornenie: Návod, ktorý je nižšie sa týka len najnovších modelov. To znamená, že vám bude fungovať len ak vlastníte iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Dôvod je taký, že na to potrebujete funkciu QuickTake, ktorá pribudla do aplikácie len pre tieto zariadenia. Ak vlastníte iPhone XS a starší, budete si musieť poradiť s klasickými aplikáciami. Škoda, že Apple túto funkciu nerozšírilo na viac modelov… Poďme však teraz na to!

Návod: Ako na iPhone nahrať video s hudbou na pozadí?

  • Pustite si hudbu napríklad cez Apple Music
  • Otvorte aplikáciu Fotoaparát (len pre iPhone 11/11 Pro/ 11 Pro Max).
  • Kliknite a podržte tlačidlo spúšte v režime fotenia.
  • Spustili ste QuickTake, natáčate video a zároveň sa prehráva ah hudba.
  • Keď ste skončili, jednoducho pustite tlačidlo.
  • Teraz ho máte uložené vo vašej knižnici fotografii.
  • Hotovo, môžete si ho prehrať.

TIP č.1 – Nezabudnite použiť aj prepínanie medzi objektívmi. To je veľká výhoda. Na Instagram všetko nahrávate na základný širokouhlý objektív. Tu môžete nahrať video s hudbou aj na ultraširokouhlý objektív alebo na teleobjektív. Prepínať medzi nimi môžete aj počas natáčania.

TIP č.2 – Tlačidlo spúšte sa nachádza v strede akonáhle h podržíte, na pravej strane smerom od neho sa objaví zámok. Presuňte toto tlačidlo na tento zámok (samozrejme celý čas ho držte). Video sa začne natáčať a vy tak nemusíte späčť fyzicky držať. Hudba bude hrať ďalej. Ak nahrávanie skončíte, stačí už len kliknúť na spúšť.

TIP č.3 – Všetko funguje samozrejme aj v režime na šírku. Ak chcete toto video nahrať napríklad na YouTube, bude to oveľa lepší formát. Nezabudnite zariadenie otočiť ešte pred tým ako začnete natáčať video.

Návod: Ako na iPhone nahrať video s hudbou na pozadí?
Návod: Ako na iPhone nahrať video s hudbou na pozadí?

Na starších zariadeniach môžete všetko vyriešiť aj pomocou aplikácie…

Samozrejme vždy existujú rôzne cestičky, pomocou ktorých sa dá funkcia sprístupniť aj na starších modeloch. My sme kedysi za týmto účelom používali appku Media Monster. Je síce platená ale nám vždy fungovala spoľahlivo. Navyše pokiaľ vás neuspokojí, ešte vždy ju môžete reklamovať.

Aplikácia vám samozrejme ponúka všetky možné funkcie, ktoré dostávate automaticky aj v základnej aplikácii na iOS. Ak sa chcete venovať teda nahrávaniu s hudbou možno trošku profesionálnejšie, využijete ju. QuickTake má predsa len svoje obmedzenia… Ak máte iné postupy alebo aplikácie napíšte nám. Určite je veľa používateľov, ktorí by ich ocenili (možno aj zadarmo). Radi ich pridáme do článku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.