V prípade jablkovej spoločnosti nie je žiadnou kuriozitou, že prototyp určitého zariadenia to nakoniec nedotiahne do finálnej výrobe. Spomeňme si len ako skončila nesmierne očakávaná bezdrôtová nabíjačka AirPower.

S rovnakým osudom sa stretol aj zaujímavý prototyp iPhonu 4 s názvom „Death Star“, ktorý ešte pred predstavením Apple testovalo.

Prečítajte si tiež  iPad mini so 120Hz ProMotion displejom? Možno už v najbližšej generácii

Autorom videa, na ktorom sa prototyp ukazuje je známy zberateľ DongleBookPro. V porovnaní s verziou, ktorá poputovala do produkcie ešte v roku 2010 sa prototyp líši hneď v niekoľkých aspektoch. Ako prvé vám hneď do očí určite udrie logo hviezdy smrti zo Star Wars, namiesto ikonického nahryznutého jablka.

Veľkosť síce ostala, no zadná aj predná kamera smartfónu je rozdielne tvarovaná. Zaujímavosťou je aj absencia skrutiek, ktoré sa v oficiálnom produkte nachádzali po stranách nabíjacieho portu. V prípade prototypu sú skryté vedľa slotu na SIM-kartu.

iPhone 4 Death Star

Prototyp taktiež nedisponoval Retina displejom a bola v ňom zabudovaná len ranná verzia systému iOS 4. Na iPhone 4 v čase zostrojenia prototypu naviac neexistoval žiadny kryt, takže si ho vývojári museli vyrobiť svojpomocne. Výsledok ale naozaj stojí za to. Pozrite si kompletnú prehliadku iPhonu 4 Death Star v nasledujúcom videu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -