Pokiaľ ste nováčikom v oblasti iOS, je celkom pochopiteľné, že neviete ako sa niektoré veci robia. Nič si z toho nerobte. Každý nejako začínal. Dnes sa pozrieme na návod: Ako na iPhone odfotiť obrazovku. V iOS nájdete dokonca rôzne možnosti!

Návod: Ako na iPhone odfotiť obrazovku?

Snímku obrazovky na iOS zariadení urobíte veľmi jednoducho. Po starom sa vám samotný súbor po malom vizuálnom a zvukovom efekte okamžite uložil do vašej knižnice.

- Reklama -

Dnes už to tak ale nie je. Po tom ako urobíte snímku obrazovky, môžete ju prakticky okamžite editovať. O tom si ale napíšeme nižšie. Poďme sa pozrieť na to ako samotný screenshot vykonať. Okrem toho si môžete prečítať aj to ako urobiť snímku obrazovky na Macu či na hodinkách Apple Watch.

Screenshot na iPhone 8 a staršie zariadenia (všetky bez Face ID)

  • Vezmite do ruky svoj iPhone 8 a starší a zvoľte si to, čo chcete na obrazovke odfotiť.
  • Podržte naraz tlačidlo Home Button a tlačidlo Sleep Button
  • Hotovo, vaše zábery sa automaticky uložili do knižnice.

Screenshot iPhone X a novšie zariadenia (všetky s Face ID)

  • Vezmite do ruky svoj iPhone X a novší a zvoľte si to, čo chcete na obrazovke odfotiť.
  • Podržte naraz tlačidlo Sleep Button a tlačidlo Pridávania hlasitosti
  • Hotovo, vaše zábery sa automaticky uložili do knižnice.
Ako na iPhone odfotiť obrazovku?
Návod: Ako na iPhone odfotiť obrazovku? (foto: 9to5mac.com)

Nové možnosti v iOS 13

Pozorné oko si určite všimne, že vytvorené fotografie sa na chvíľu objavia v miniatúrnom náhľade v ľavej spodnej časti obrazovky. Pokiaľ urobíte navyše viac snímok obrazovky, zariadenie screenshoty zoradí za seba.

Po kliknutí na miniatúru môžete jednotlivé fotky editovať. Inými slovami si ich môžete okamžite orezať či niečo do nich len tak zakresliť (napríklad pri zvýrazňovaní textu).

Apple v iOS 13 dokonca pridalo užitočnú možnosť, ktorá tu nikdy pred tým nebola. V hornej časti editácie snímky obrazovky si môžete všimnúť prepínač medzi Obrazovka/Celá webstránka. Ten sa objaví pochopiteľne len vtedy, keď urobíte screenshot webu.

Keďže na mobilných zariadeniach býva webová stránka zvyčajne dlhá, v pravej časti existuje možnosť, pomocou ktorej sa môžete po nej rýchlo pohybovať. Aj v tomto prípade navyše platí, že screenshot môžete akokoľvek orezávať či vizuálne upravovať.

Ako na iPhone odfotiť obrazovku
Návod: Ako na iPhone odfotiť obrazovku?

Ak vám bol teda tento návod nápomocný sme veľmi radi. Do komentárov nám napíšte tipy na ďalšie návody, ktoré by sme mohli takýmto spôsobom spracovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.