Hoci si možno myslíte, že ovládanie vášho iPhonu máte v malíčku, občas sa objavia možnosti, ktoré ste doposiaľ nepoznali. Netvrdíme, že to tak bude aj v tomto prípade ale ktovie. Trebárs vám následujúci návod zjednoduší prácu so Safari. Pozrite sa ako pohodlnejšie scrollovať na internetovej stránke (alebo aj v appkách).

Scrollovanie na iPhone

Každý kto má iPhone určite potvrdí, že Apple si dáva na ovládaní operačného systému iOS mimoriadne záležať. Všetko je veľmi intuitívne a jednoduché, vďaka čomu to zvládnu mladší ale aj starší používatelia.

Scrollovanie je jedna z vecí, ktorú používame prakticky non-stop. Jablková spoločnosť ho má vyladené naozaj dokonalo, takže posúvanie prstom po obrazovke je veľmi príjemné a pohodlné, no niekedy aj zdĺhavé. Pokiaľ čítate dlhý text alebo ste na rozsiahlej internetovej stránke, tieto dva triky vám pomôžu, aby ste sa v nej zorientovali. Poďme na to:

Návod: Ako na iPhone scrollovať ešte pohodlnejšie?

  • Posuňte (malý kúsok) internetovú stránku klasickým spôsobom a okamžite sa vám zobrazí „scrollovacia“ lišta na pravej strane obrazovky.
  • Kliknite na ňu (trochu sa rozšíri) a prechádzajte po stránke smerom hore a dolú oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie ako predtým.
  • Pokiaľ ste na samotnom spodku stránky, postačí vám jednoduchý trik, kedy kliknete na hodiny (niekedy je potrebné kliknúť 2x) a systém vás automaticky presunie úplne navrch (funguje to aj v aplikáciach ako Facebook, Messenger, Hudba a podobne).
Návod: Ako na iPhone scrollovať ešte pohodlnejšie?
Návod: Ako na iPhone scrollovať ešte pohodlnejšie?
Prečítajte si tiež  Vývoj smartfónov od prvého iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.