iPhone je elegantné zariadenie, ktorého hardvérový dizajn je úzko spätý so softvérom. Ako iste viete, v iOS si toho nezmeníte oveľa viac ako tapetu na odomknutej či uzamknutej ploche, prípadne font hodín, s čím prišla posledná verzia iOS 16 ešte v júni tohto roka na WWDC 2022. Čo keby sme vám ale povedali, že samotný font sa dá zmeniť aj v celom systéme? Asi by ste neverili.

Pokiaľ hľadáte kvalitné príslušenstvo pre Apple zariadenia, navštívte Loopi. Z obrovskej ponuky si vyberie úplne každý. Platiť môžete aj cez Apple Pay. (Reklama)

Pravdepodobne vás teraz napadlo, že je to možné iba v situácii, kedy používate Jailbreak. S jeho inštaláciou do zariadenia je však v súčasnosti pomerne veľký problém a navyše už zďaleka nejde o tak populárne riešenie ako pred rokmi. Kto chce skrátka „odomknúť“ iPhone, mal by si radšej kúpiť Android.

Ako informuje portál Arstechnica vývojár Zhouwei Zhang teraz dokázal niečo, čomu možno ani nebudete veriť. Na platforme GitHub zverejnil špeciálny softvér, prostredníctvom ktorého môžete zmeniť font vo vnútri operačného systému iOS.

Comic Sans alebo množstvo iných fontov v iOS? Žiaden problém

Comic Sans - zmena fontu na iPhone
Zdroj: GitHub

Akonáhle teda budete používať systémové funkcie, ako napríklad Nastavenia, pokojne sa vám môžu zobrazovať všetky texty v Comic Sans alebo Choco Cooky a nie v defaultnom fonte San Francisco, ktorý spoločnosť Apple používa od roku 2014.

Samotný proces zmeny fontu nie je jednoduchý a ak ho chcete podstúpiť, mali by ste si to v prvom rade dvakrát rozmyslieť.

Akýkoľvek problém vám totiž môže spôsobiť komplikácie so zariadením a okrem toho, že ich možno nebudete vedieť vyriešiť sami, môžete prísť aj o všetky svoje dáta či fotografie. To určite nechcete.

Comic Sans - zmena fontu na iPhone
Zdroj: GitHub

Dôležité je zdôrazniť, že samotná chyba sa v systéme objavila až po inštalácií aktualizácie iOS 16.1.2, čo znamená, že na starších verziách sa s ňou s najväčšou pravdepodobnosťou nestretnete.

Aj keď nám nie je jasné, ako je možné, že sa niečo takéto stalo, podľa všetkého s tým súvisí práve možnosť zmeny fontu na hodinách uzamknutej obrazovky – spomínaná novinka, ktorá sa objavila poprvýkrát v iOS 16.

Comic Sans - zmena fontu na iPhone
Zdroj: GitHub

Napíšte nám do komentára, či by sa vám páčilo, keby ste na svojom iPhone používali iný font ako ten, ktorý vám nastavil výrobca. Do zoznamu nižšie pridávame všetky fonty, ktoré je možné v rámci tohto triku zmeniť. Ide o:

  • DejaVu Sans Condensed
  • DejaVu Serif
  • DejaVu Sans Mono
  • Go Regular
  • Go Mono
  • Fira Sans
  • Segoe UI
  • Comic Sans MS
  • Choco Cooky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -