Mať predplatený mobilný internet je v roku 2020 samozrejmosť. Napriek tomu však niektorí používatelia nemajú také balíčky, ako by potrebovali. Spoliehajú sa na pár GB dát mesačne, ktoré im môžu potajomky „kradnúť“ niektoré aplikácie. Ako to zastaviť priamo v nastaveniach iOS? Ukážeme vám v dnešnom rýchlom a jednoduchom návode.

Šetrenie dát

Mobilné dáta majú pre niekoho cenu zlata. Šetrenie je mimoriadne náročné, nakoľko nám ich môžu čerpať aj niektoré appky, ktoré sa neustále aktualizujú na pozadí. V minulosti sme vám už priniesli jeden článok, ako ich výrazne ušetriť. Prečítať si ho môžete kliknutím na tento odkaz.

- Reklama -

Dnes sa však pozrieme na inú možnosť, ktorú viete regulovať aj manuálne. Skrýva sa v nastaveniach iOS a jej účelom je úplne zastavenie využívania mobilných dát pre konkrétne aplikácie. Pozrite sa ako na to:

Návod: Ako na iPhone zakázať konkrétnej appke, aby využívala mobilné dáta?

  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia na vašom zariadení.
  • Kliknite na položku Mobilné dáta.
  • Presuňte sa nižšie a deaktivujte ich používanie pomocou posuvníka pre aplikácie, pri ktorých si to nežiadate, alebo majú podozrivo vysokú spotrebu.
  • Hotovo.
Návod: Ako na iPhone zakázať konkrétnej appke, aby využívala mobilní dáta?
Návod: Ako na iPhone zakázať konkrétnej appke, aby využívala mobilní dáta?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.