Byť v dnešnej dobe online je nevyhnutné. Ľudia jednoducho potrebujú byť v spojení a mobilný internet sa považuje za štandard. Čo ak ho však máme k dispozícii len obmedzené množstvo? Takýmto spôsobom ho dokážete ušetriť priamo vo vašom iPhone.

Ako si uchovať väčšie množstvo cenných dát?

Každý jeden megabajt je pre vás dôležitý ak máte obmedzený program u operátora. Samozrejme, v dnešnej dobe už sú balíčky naozaj rozsiahle a cenovo veľmi dostupné. Tak či onak môže mať niekto nevýhodnú ponuku (trebárs vyše roka starú), s ktorou nemôže nič urobiť.

Tak isto niektorí operátori po prečerpaní dát už internet nespomalia ale úplne ho zastavia. Pokiaľ vám teda príde upozornenie, že vám ostáva už iba (povedzme) 20% z vášho predplateného balíčku dát, odporúčame vám urobiť opatrenie, o ktorom si viac môžete prečítať nižšie.

Netvrdíme, že vďaka nemu získate obrovské množstvo dát navyše ale telefón vám určite niečo pomôže ušetriť. Ak vám hrozí úplne odstavenie internetu a do najbližšieho obdobia (kedy sa dáta obnovia) ostáva pár dní, oceníte to.

Zariadenie v tomto režime na minimum obmedzí všetok tok dát, ktorý prechádza do vášho zariadenia, v záujme ich šetrenia. Nebude vás to v podstate nijako obťažovať.

Jediné čo si možno všimnete je to, že sa vám neaktualizujú aplikácie na pozadí alebo vám iPhone neukladá automaticky fotografie na iCloud. Keď budete potrebovať toto všetko obnoviť alebo vás šetrenie jednoducho omrzí, môžete ho kedykoľvek vypnúť. Poďme teda na samotný návod. Nastavenie hravo zvládnete behom niekoľkých sekúnd:

Návod: Šetrenie dát na vašom iPhone jedným nastavením:

  • Otvorte si na iPhone Nastavenia
  • Vyberte položku Mobilné
  • Vyberte sekciu Možnosti dát
  • Zapnite Režim šetrenia dát posunutím prepínača
  • Hotovo!
Návod: Šetrenie dát na vašom iPhone jedným nastavením.
Návod: Šetrenie dát na vašom iPhone jedným nastavením. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Jailbreak tweak – RevealNC 9
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.