Operačný systém iOS sa za posledné roky pomerne dosť vylepšil. Už to nie je to, čo to bývalo kedysi. Na všetko ste potrebovali dodatočné aplikácie. Dnes sa v Apple snažia aby ste sa mohli spoľahnúť čo najviac na svoj iPhone. Všetky možné funkcie sú tu teda vstavané vrátane písania textov do fotiek. V dnešnom návode sa môžete pozrieť na to ako to urobiť.

Text vo fotkách napríklad na Instagrame

Pokiaľ sa pýtate, na čo by ste vlastne potrebovali pridať text do fotky, odpoveď je jednoduchá. Môžete si týmto spôsobom skrášliť napríklad sociálne siete. Na Instagram sa dajú pridať obrázky, ktoré textom oživíte alebo im pridáte vtip. Je toho veľa. Ako sme už spomenuli v úvode, niečo podobné dorazilo do iOS len pomerne nedávno. Napriek tomu o tom ešte stále väčšina používateľov nevie.

Na takúto jednoduchú činnosť teda stále zbytočne hľadajú, sťahujú či dokonca nakupujú aplikácie. Všetko sa dá spraviť za pár sekúnd priamo v a aplikácii „Fotky“ a úplne zadarmo. Dopredu však upozorňujeme, že možnosti tu nie je príliš veľa. Môžete si vybrať 3 fonty, akúkoľvek chcete farbu, no a samozrejme veľkosť písma ako aj zarovnanie textu.

Ak očakávate viac, naozaj budete musieť otvoriť App Store. Okrem iného vám iOS 13 ponúka aj možnosť pridať vlastný podpis do fotky. Všetko urobíte podľa následujúceho návodu. Poďme teda na to.

Návod: Ako napísať text do fotky v iOS 13?

  • Otvorte si aplikáciu Fotky a vyberte záber, ktorý chcete editovať
  • Teraz v pravom hornom rohu vyberte tlačidlo „Upraviť“
  • Na rovnakom mieste v pravom hornom rohu kliknite na ikonku troch bodiek
  • Objavia sa vám možnosti so sekciu „Značky“, vyberte ju.
  • Teraz máte k dispozícii množstvo editovacích prvkov vrátane kreslenia do fotky. V pravom dolnom rohu vyberte ikonku „+“.
  • Kliknite na možnosť Text a napíšte prípadne edituje tak ako to potrebujete.
  • O políčko nižšie sa nachádza možnosť Podpis.
  • Jednoduché však?

Sme veľmi radi, že aj operačný systém iOS 13 ponúka podobné funkcie. Napriek tomu sme ale trošku sklamaní z toho, ako moc jednoduché vlastne sú. Navyše samotné písanie sa nedá celkom pohodlne ovládať a je možné, že vám editácia textu začne po čase liezť na nervy. Treba teda pracovať trpezlivo a ak vám to nevyhovuje, jednoducho si stiahnuť z App Store nejakú appku..

Návod: Ako napísať text do fotky v iOS 13?
Návod: Ako napísať text do fotky v iOS 13?
Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro má ďalší problém, tentokrát s Wi-Fi: Čo sa to deje s Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.