Aj keď si myslíte, že poznáte každú funkciu vo svojom iPhone, vždy sa nájde niečo, čo vás môže prekvapiť a potešiť. Dnes vám ukážeme nastavenie, ktoré je jednoduché a vďaka ktorému budete vedieť o každej prichádzajúcej správe alebo hovore aj v čase, keď si položíte svoj iPhone displejom nadol. Je to starý známy trik, ktorý používa obrovské množstvo ľuďí.

Za všetkým stojí legendárne upozorňovanie bleskom, ktoré sa do iPhonu dostalo už pred rokmi. Funkcia má korene pravdepodobne ešte v iPhone 4, ktorý prišiel na trh v roku 2010 a ktorý mal ako vôbec prvý v zadnej časti LED diódu pre fotenie v tme alebo zhoršených svetelných podmienkach. Tento komponent však rýchlo získal väčšie množstvo využitia.

Upozorňovanie bleskom využívajú zákazníci na iPhone roky, no nie každý túto funkciu pozná a vie ju aktivovať. Aj preto vám dnes prinášame jednoduchý návod, ktorý vám s tým pomôže.

Je to skvelý pomocník aj pre tých, ktoré sú sluchovo postihnutí a nepočujú cinknutie alebo zvonenie svojho iPhonu v hlučnom prostredí.

Návod: Ako nastaviť blikanie / upozorňovanie bleskom na iPhone?

iPhone upozorňovanie bleskom blikanie (návod, ako túto funkciu nastaviť)
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick (úprava redakcie)

Postup ako na to nie je až taký jednoduchý, ako si možno myslíte. Funkcia je totiž veľmi dobre skrytá v útrobách používateľského rozhrania a preto musíte hľadať. My sme to však urobili za vás a tu vám prinášame postup. Potrvá vám to len niekoľko desiatok sekúnd.

  • Otvorte si Nastavenia na svojom iPhone.
  • Kliknite na položku Prístupnosť.
  • Teraz zvoľte položku Zvuk a obraz (v sekcii Sluch).
  • V spodnej časti vyberte Upozorňovať bleskom.
  • Prepnite prepínač do polohy Aktívne.
  • Hotovo.
Ako na iPhone nastaviť upozorňovanie bleskom
Zdroj: SvetApple

Do pozornosti dávame aj prepínače nižšie, pomocou ktorých si môžete dodatočne celú funkciu upraviť. Ak aktivujete blikanie pri odomknutom zariadení, LED dióda sa rozsvieti vždy, keď vám príde správa.

Toto však nie je celkom komfortné, nakoľko tým môžete na seba upozorňovať svoje okolie, ktoré bude vnímať blikajúcu LED diódu negatívne – ľudia si budú často myslieť, že si ich fotíte.

Druhé nastavovanie vám aktivuje blikanie, pokiaľ je zariadenie v tichom režime. To môže ale aj nemusí byť užitočné. Musíte si vybrať sami. Na jednej strane vás nebude vyrušovať tón no môže to urobiť krátky záblesk v zadnej časti zariadenia. Niektorí ľudia však majú tento prepínač Aktívny, pretože im to perfektne vyhovuje a dáva zmysel. Skúsiť to teda môžete aj vy a následne si vybrať.

Prečítajte si tiež  iPhone zažije extrémny prepad predajov. Apple s tým nemôže nič urobiť
Ako na iPhone nastaviť upozorňovanie bleskom
Zdroj: SvetApple

Na záver ešte dodávame, že upozorňovanie bleskom môže mať vplyv na zvýšenú spotrebu energie, ktorý bude citeľný najmä na starších zariadeniach alebo iPhonoch s menším akumulátorom. Keďže je však LED dióda energeticky úsporná, nemusíte sa obávať drastických prepadov percent na jedno nabitie..

Dajte nám vedieť do komentára, či máte upozorňovanie bleskom aktívne alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -