V dnešnom návode vám prezradíme odpoveď na otázku, ktorú sa nás relatívne často pýtate. Akým spôsobom si môžem nastaviť hlasitosť budíka alebo večierky? Samotný postup je úplne jednoduchý, no treba poznať jeho pravidlá. Poďme na to….

Návod: Ako nastaviť hlasitosť budíku

Pokiaľ používate budík na vašom iPhone každý deň, asi by bolo vhodné aby ste sa naučili regulovať aj jeho hlasitosť. V princípe to môžete robiť len jedným spôsobom a to tlačidlami na bočnej strane zariadenia.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Áno, hlasitosť budíka sa mení podľa hlasitosti aktuálneho zvonenia. Žiaľ, Apple neponúka automatickú možnosť, pomocou ktorej by ste si to mohli prispôsobiť individuálne.

Dajte si ale pozor, pretože vám to hneď nemusí fungovať. Zariadenia zvyknú byť defaultne nastavené na jednotnú hodnotu (pre zvonenie a budík súčasne). To si musíte najskôr deaktivovať, aby ste mohli hlasitosť meniť tlačidlami. Urobíte to následovne:

  • Otvorte si Nastavenia.
  • Vyberte možnosť Zvuky a haptika.
  • Prepínač pre funkciu Upravovať tlačidlami dajte do polohy „Aktívne„.
  • Hotovo.

Od tejto chvíle si môžete meniť hlasitosť budíka (a tak isto zvonenia) regulovať pomocou tlačidiel na bočnej strane zariadenia.

Návod: Ako nastaviť hlasitosť budíku alebo večierky na vašom iPhone?

Návod: Ako nastaviť hlasitosť Večierky

Veľa z vás určite nepoužíva klasický budík ale skôr sofistikovanejšiu funkciu „Večierka“. Práve tu si môžete zmeniť hlasitosť v nastaveniach pomocou klasického posúvadla. Urobíte to následovne:

  • Otvorte aplikáciu Hodiny a vyberte možnosť Večierka.
  • V ľavom hornom rohu kliknite na Možnosti.
  • V spodnej časti si môžete regulovať hlasitosť.
  • Ak máte vybratú takú, ktorá vám najviac vyhovuje, potvrďte ju tlačidlom Hotovo (pravý horný roh).
Návod: Ako nastaviť hlasitosť budíku alebo večierky na vašom iPhone?
Návod: Ako nastaviť hlasitosť budíku alebo večierky na iPhone?

Prečítajte si tiež  Najdlhšie heslo na odblokovanie iPhonu na videu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.