Či už používate starší alebo novší iPhone, prípadne iPad, možno, že ste ani nevedeli, že tieto zariadenia skrývajú drobné tajomstvo. Ide o užitočnú funkciu ovládania, ktorú zužitkujete vo chvíli, keď píšete texty. Orientácia medzi slovami alebo písmenami nebola ešte nikdy jednoduchšia.

Pravdepodobne ste zvyknutí na to, že keď pri písaní správy na svojom iPhone urobíte chybu, tak musíte priložiť prst na slovo, po čom sa vám zobrazí drobná lupa, pomocou ktorej pohybujete kurzorom.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Tento trik je v iPhone od nepamäti a uľahčuje prácu pri editácii textu. Pravda je však taká, že dotykový displej obsahuje aj softvérový Trackpad, ktorý funguje podobne ako na MacBooku.

Ak sa chcete k nemu dostať, nemusíte nič odomykať alebo aktivovať. Počas písania textu stačí iba podržať prst na medzerníku a po krátkom čase pocítite jemné zavibrovanie s tým, že klávesnica zosivie.

Videonávod: 

Teraz môžete voľne pohybovať kurzorom a upraviť text presne tam, kde potrebujete. Skvelé sa to používa najmä v situácii, keď na telefóne pracujete jednou rukou.

A ak vás zaujíma, ako môžete na iPhone s iOS 15 presúvať súbory alebo fotky mimoriadne jednoduchým spôsobom, kliknite na tento odkaz.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.