V Cupertine produkujú jedny z najlepších inteligentných hodiniek na trhu. Obsahujú veľmi praktické softvérové služby, ktoré sa vám pri používaní hodia. Jednou z nich je aj možnosť odstránenia vody z reproduktorov, ktorá sa tu mohla „usadiť“ napríklad po plávaní alebo umývaní rúk…

Apple Watch sú vodotesné od Series 2

Možno ste o tom ani nevedeli, no úplne prvé hodinky Apple Watch neboli vodotesné a spĺňali maximálne normu iPX7, ktorá vám dovolila zariadenie používať maximálne tak pri umývaní rúk bez toho, aby sa mu niečo stalo. Vývoj ale išiel dopredu, a Apple Watch Series 2 boli oficiálne prvým vodotesným modelom, ktorému nerobí problém ani hĺbka ponoru približne 50 metrov pod hladinou.

Samozrejme všetky novšie modely, ktoré prišli na trh po nich boli vodotesné tiež. Stačí malá kvapka vody na nesprávnom mieste a už váš reproduktor na zariadení môže vydávať zvláštne zvuky. Nie je to nič neobvyklé ale môžete sa toho zbaviť vďaka technológii Water Lock. Tá sa tu nachádza už niekoľko rokov a hodinky sa vedia „očistiť“ len pomocou hlasného zvuku, ktorý vydajú. Pozrite sa na to, kde túto funkciu nájdete a ako ju môžete používť.

Návod: Ako odstrániť vodu z Apple Watch?

  1. Vysuňte ovládacie centrum potiahnutím prsta smerom nahor.
  2. Teraz kliknite na ikonku kvapky vody. (vráti vás to späť na ciferník ale hore v strede bude svietiť práve táto modrá ikonka)
  3. Akonáhle sa spustí Water Lock, otočte digitálnou korunkou až kým sa „nenaplní“ ikonka na displeji zariadenia.
  4. Hodinky v tomto momente vydajú zvláštny, no skutočne hlasný zvuk, ktorý pomocou vibrácii odstráni tekutinu .
  5. Hotovo, reproduktor bude fungovať opäť tak ako pred tým.
Návod: Ako odstrániť vodu z Apple Watch?
Návod: Ako odstrániť vodu z Apple Watch?

Možno, že sa vám zdal tento postup ako primitívny ale verte, že vo väčšine prípadoch funguje na výbornú. Pokiaľ si teda pôjdete napríklad zaplávať, nezabudnite si hodinky takýmto spôsobom „vyčistiť“. Budete mať istotu, že sa zabudnutá kvapka vody po hodinách nedostane nejakou cestou do vnútra zariadenia. Aj v tomto smere môže technológia kedykoľvek zlyhať…

Prečítajte si tiež  Návod: Ako sledovať Apple TV+ na počítači s Windowsom?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.