Pokiaľ aktívne používate Instagram, určite vás už napadlo, ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd. Veľa krát sme limitovaní práve týmto časom a nie vždy je to ideálne. Presne preto vám na to prinášame jednoduchý návod ako pridať dlhé videá instagram Stories.

Aktualizované: Limit sa síce nezrušil sieť povolila pridávať dlhé videá Instagram Stories.

Návod, ktorý sme vám predstavili už dávnejšie stále ostáva nižšie. Pokiaľ budete chcieť podľa neho postupovať, pokojne môžete, stále to funguje. Každopádne sa to dá urobiť omnoho jednoduchšie a na to aby ste mohli pridávať dlhé videá na Instagram Stories, ktoré presahujú 15 sekúnd už nebudete musieť používať externú aplikáciu.

- Reklama -

Ako ridávať dlhé videá Instagram Stories?

 • Otvorte si aplikáciu Instagram
 • Potiahnite prstom smerom doprava a otvorte funkciu na pridávanie príbehov
 • Začnite nahrávať video podržaním tlačidla.
 • Stále ho držte, prejde cez limit a natočí ďalšie video, ktoré sa vám nad tlačidlom zobrazí.
 • Keď budete spokojný, pustite tlačidlo a vyberte ďalej.
 • Následne môžete videa zdieľať.
 • PS: Takýmto spôsobom môžete pridávať aj videá z knižnice
Ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd
Takto viete dať jednoducho dlhé videá Instagram – svetapple.sk

Limit 15 sekúnd nestačí…

Video, ktoré môžete nahrať na Instagram Story musí mať maximálne 15 sekúnd. To je časová hranica stanovená sociálnou sieťou. Je to však celkom škoda. Predsa len občas potrebujeme nahrať aj dlhé videá na Instagram, ktoré prevyšujú tento čas. Okrem iného to môže byť súčasť nášho kreatívneho plánu ako získať viacej sledovateľov na sociálnej sieti.

Pokiaľ budete mať dobrý nápad, môže mať vaše video aj viac ako 15 sekúnd s tým, že si udrží sledovateľa vrámci dlhšieho časového úseku. Ten pri tom neuvidí žiadne sekanie a ani strihy medzi videami.

Všetko to bude teda pôsobiť ako jedno celistvé video. Dá sa to urobiť napríklad tak, že si vezmete vaše povedzme minútové video a rozdelíte ho v strihacom programe na 4 menšie videá. Každé z nich bude mať 15 sekúnd a môžete ich nahrať postupne za sebou.

To znie ako dobrý nápad. Na druhej strane ale nie je úplne ideálny. Hoci máme každý vo svojom iPhone defaultne nainštalované iMovie, prípadne niečo podobné ide urobiť už aj v základnom orezávaní cez aplikáciu Fotky, je to prácna robota, s ktorou sa vám pravdepodobne nechce „babrať“.

Našťastie tu máme na to ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd aplikáciu, ktorú si môžete do svojho zariadenia stiahnuť úplne bezplatne. Všetko urobí za vás.

Návod: Ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd cez aplikáciu Long Stories.

Postup v aplikácii je vlastne veľmi jednoduchý. V prvom rade si ju stiahnite úplne zadarmo na váš iPhone. Môžete tak urobiť aj na tomto linku. Super je, že táto aplikácia neskrýva žiadne in-app nákupy. Jediné čo sa tu objavuje sú teda reklamy ale tie vás až tak moc rušiť nebudú.

Po otvorení aplikácie sa objaví text „Import A Video To Get Started“. Logicky teda kliknite na ikonku „+“ a vyberte si to, čo chcete pridať na sociálnu sieť. Následne si môžete dané video ešte upraviť v editore (napríklad v prípade, že ho chcete skrátiť). Potom už stačí kliknúť na tlačidlo „vybrať“.

Ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd

Teraz ste sa dostali do časti, kde je vaše video pripravené a rozdelené (v našom prípade na 3 jednotlivé videá). Ako však pokračovať keď tu nie je žiadne tlačidlo? Vývojári zrejme urobili chybu a tlačidlo sem nepridali.

Stačí ale, keď kliknete do horného pravého rohu (podľa priloženej fotografie) a povolíte aplikácii uložiť fotografie do vašej knižnice. Následne môžete vidieť ako sa jednotlivé videá exportujú. Za pár sekúnd sú uložené.

Ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd

Posledná fáza článku je samotné vkladanie videa. Otvorte svoj Instagram a vyberte funkciu pridania príbehu. Potiahnite prstom hore. Objaví sa vám ponuka s vašimi videami a fotkami. Posledné uložené by mali byť tie, ktoré ste si pred malou chvíľou uložili do knižnice. Teraz ich už iba stačí nahrať v správnom poradí na Instagram. Hotovo!

Ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd
Návod: Ako pridať na Instagram Stories videá dlhšie ako 15 sekúnd cez aplikáciu Long Stories. – svetapple.sk
‎Long Stories
‎Long Stories
Developer: ASN GROUP LLC
Price: Free
 • ‎Long Stories Screenshot
 • ‎Long Stories Screenshot
 • ‎Long Stories Screenshot
 • ‎Long Stories Screenshot
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.