Pokiaľ začnete používať Apple Watch napríklad pri športe, zariadenie si začne automaticky kalibrovať akcelerometer tým, že si zapamätá napríklad dĺžku vášho kroku pri rôznych rýchlostiach.

Táto technológia je natoľko sofistikovaná, že Apple Watch poskytujú na konci dňa jedny z najpresnejších výsledkov vôbec.

Ako sa však hovorí, nikto nie je bez chýb a pri spotrebnej elektronike kam radíme aj Apple Watch to platí dvojnásobne. Počas kalibračného procesu môže dôjsť ku chybe alebo zlyhaniu, na základe čoho sa zariadenie nenakalibruje správne.

Používateľ to potom zistí na základe nesprávnych alebo príliš nereálnych výsledkov, ktoré pozoruje vo svojich aplikáciách alebo pri aktivite.

Instagram Banner

No a aj keď si mnohí myslia, že to je dostatočný dôvod na kompletné preinštalovanie či dokonca výmenu zariadenia, skutočnosť je úplne iná.

Apple Watch majú totiž funkciu, pomocou ktorej viete behom chvíle resetovať všetky kalibračné dáta kondície. Vymažete tým nie len všetky dáta ale aj históriu, takže Apple Watch začnú pri meraní úplne odznova.

Návod: Ako resetovať kalibračné dáta na Apple Watch? 

  • Otvorte si aplikáciu Watch na svojom iPhone.
  • Kliknite na položku Súkromie, ktorá sa nachádza v zložke Moje hodinky.
  • Kliknite na oranžové tlačidlo „Resetovať kalibračné dáta kondície“
  • Potvrďte tento krok pomocou druhého tlačidla v červenej farbe.
  • Hotovo.

Dajte nám vedieť do komentára, či vám tento návod pomohol.

Prečítajte si tiež  Apple poslalo 50 krabíc sušienok "Ted Lasso" futbalovému klubu Wrexham AFC. Dôvod vás pobaví
Môže ťa zaujímať
- Reklama -