Spoločnosť Apple predstavila prvé Apple Watch v roku 2014 a ich predaj začal až o niekoľko mesiacov neskôr, v roku 2015.

Napriek tomu, že toto zariadenie poznáme v podstate len sedem rokov, v oblasti vývoja prešlo obrovskou zmenou. Jeho dizajn však zostáva skoro rovnaký a nebáli by sme sa ho označiť za kultový či ikonický. Základný tvar sa v podstate len mierne zaoblil a zväčšil.

Tak ako to ale býva pri produktoch od spoločnosti Apple zvykom, ešte predtým, než sme poznali prvé Apple Watch vytvorila komunita fanúšikov množstvo konceptov slúžiacich na predbežnú vizuálnu predstavu tohto produktu.

Pri inteligentných hodinkách s nahryznutým jablkom v logu bol totiž problém v tom, že výroba začala až podstatne neskôr ako boli predstavené verejnosti a tak prakticky neexistovali hmatateľné úniky (napríklad fotografie), ktoré by nám potvrdili ich dizajn. Aj preto tvorcovia konceptov v podstate len tipovali…

Ako spomienku na toto kreatívne obdobie sme si pre vás pripravili 10 zaujímavých konceptov, ktoré sú skutočne vydarené a dovolíme si povedať, že niektoré prevedenia „iWatch“ – ako ľudia vtedy prezývali Apple Watch by pôsobili luxusne aj v podaní spoločnosti Apple. Veď posúďte sami.

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Tak ako uvidíte aj na ďalších obrázkoch nižšie, dizajnéri a grafici predpokladali, že iWatch dostanú zaoblený tvar s OLED displejom a používateľské rozhranie, ktoré je podobné iOS. Taktiež sa tu v hojnom počte objavuje Home Button či dizajn tlačidiel, ktorý sme poznali z iPhonu 5/5S/5C.

Tento „sklenený koncept“ je síce trochu futuristický ale kto vie, možno že Apple podobné zariadenie predstaví trebárs v roku 2030. Ako môžete vidieť sami, opäť je tu Home Button a dokonca aj predná Face Time kamera. Nás by však skôr zaujímala odolnosť.

Máte pocit, že ste ich už niekde videli? Nie je to náhoda. Veľmi podobne vyzerajú wearable náramky od mnohých čínskych výrobcov – hoci v takomto luxusnom spracovaní ich nevyrába zrejme nikto. Ako môžete vidieť pri červenom kúsku vľavo, autor nezabudol ani na Nike edíciu, ktorá sa dostala aj do finálnych Apple Watch. Jej podobizeň je však úplne iná.

Existuje snáď väčšie klišé ako Apple Watch s okrúhlym displejom? Mnoho ľudí tvrdí, že práve hranatá obrazovka ich od kúpy tohto produktu odrádza. Na strane druhej, Apple ju tu nepoužilo len tak pre nič za nič. Dôvod je ten, že sa na nej lepšie zobrazujú zoznamy, texty ale aj ovládacie prvky používateľského rozhrania.

Pamätáte si ešte na animáciu pôvodného tlačidla „Slide to unlock“ktoré sa vyskytovalo v operačnom systéme iOS 6 a starších verziách (2012 a skôr)? Pozrite sa ako zaujímavo by pôsobilo na Apple Watch so širokouhlým displejom!

iPhone 5S bol na svoju dobu po dizajnovej stránke skutočne vydarený produkt. Dizajnér Martin Hájek v tom čase vytvoril rendery inšpirované uvedeným smartfónom a my môžeme len dodať, že by sa za ne nemuselo hanbiť ani samotné Apple. Vyzerajú totiž úžasne!

Aj keď nejde o samostatný koncept ale skôr o súčasť konceptu, ktorý sme popisovali vyššie, pozrite sa ako si komunita v roku 2013 predstavovala lacnejší model Apple Watch. Vychádzal z iPhonu 5C, ktorý bol niečím novým no zároveň dosť neúspešným. Pravdepodobne aj z dôvodu odolnosti Apple vôbec nešpekulovalo s plastom a pri všetkých Apple Watch použilo výhradne hliník alebo iné spoľahlivejšie materiály.

Tak toto je skutočne divoká kombinácia dizajnu, displeja a technológií. Okrúhly zaoblený displej s dosť komplikovaným náramkom a ešte k tomu tlačidlom s Touch ID nám príde viac ako príslušenstvo vhodné pre kozmonautov než pre bežných spotrebiteľov. Kto ale vie, možno sa raz Apple bude uberať práve takouto cestou.

Dobre, tento koncept zrejme nevznikol pred predstavením Apple Watch ale nadväzuje na dizajn skutočného zariadenia, z ktorého sa snaží urobiť akýsi nositeľný náramok na šport. No a aj keď to môže vyzerať na obrázku vyššie všelijako, treba uznať, že takéto zariadenie za rozumnú cenu v portfóliu spoločnosti Apple chýba ako soľ.

Aj keď ide opäť o dizajn v podobe náramku, posledný koncept iWatch alebo Apple Watch z nášho výberu má niečo do seba. Zaoblený OLED displej, samostatné tlačidlo Home Button a ten neuveriteľne jednoduchý a zároveň elegantný dizajn pôsobí tak, ako by ho navrhol niekto z Apple. Žiaľ v praxi by po ergonomickej stránke táto kombinácia zrejme veľa úspechu nezožala.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorý z konceptov sa vám páčil najviac. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -