Pokiaľ používate hodinky Apple Watch denne, ani sa vám nečudujeme, že sú vaše náramky poriadne špinavé. Je úplne prirodzené, že ich chcete vyčistiť. Ono je to aj z hygienického hľadiska celkom múdre urobiť to raz za čas. Dnes vám ukážeme návod, ktorý k tejto téme zverejnilo samotné Apple. Jedná sa teda o oficiálne postupy.

Špinavý náramok na Apple Watch

Remienky na Apple Watch prirodzene priťahujú nečistoty a špinu. Sú na vašej ruke prakticky po väčšinu dňa. Nachádzajú sa na nich teda aj rôzne baktérie, pozostatky zo suchej kože či napríklad váš pot.

Urobiť raz za čas menšiu „údržbu“ nemôže byť zlý nápad. Okrem toho, že budú už na prvý pohľad krajšie, budú podstatne hygienicky čistejšie a to je tiež dôležité.

Apple upozorňuje všetkých používateľov na to, aby pri čistení nepoužívali žiadne mydlá, čistiace prostriedky a drsné materiály. Mohlo by to náramky poškodiť (konkrétne hlavne kožené). Ideálne je teda to, keď sa trochu dlhšie pohráte s obyčajnou čistou vodou. Výsledok sa prejaví do pár minúť.

Je tu samozrejme aj možnosť remienky na nejaký čas vložiť do teplej vody, nech sa pomaly uvoľnia nečistoty. Nie je to však vhodný postup pri všetkých typoch (napríklad tých kožených).

Návod: Ako sa starať o remienky od hodiniek Apple Watch?
Návod: Ako sa starať o remienky od hodiniek Apple Watch?

Návod: Ako sa starať o remienky od hodiniek Apple Watch?

  1. Samozrejme v prvom rade dajte dole remienky zo samotných hodiniek. Určite to nerobte vtedy, keď sú na produkte navlečené.
  2. Na všetky typy remienkov používajte len handričky vyrobené z mikrovlákien. Vyhnete sa tak riziku poškodenia alebo zanášania vlákien (napríklad do nilónového prevedenia).
  3. Handričku pokojne namočte do čistej vody bez pridanej chémie a očistite remienok zvonku ale aj zvnútra.
  4. Ak čistíte kožené remienky, nezabudnite ich nechať poriadne vysušiť pred tým, ako ich pripojíte k hodinkám Apple Watch.
  5. Pokiaľ nejde o kožený remienok, môžete ho „usušiť“ dôkladným utieraním druhou handričkou. Dajte si ale opäť pozor aby nepúšťala vlákna.
  6. Kožené remienky za žiadnych okolností neponárajte do vody.
Návod: Ako sa starať o remienky od hodiniek Apple Watch?
Kožené remienky neponárajte do vody – svetapple.sk

Trochu neoficiálna cesta….

Samozrejme toto sú oficiálne postupy spoločnosti Apple. My v redakcii kožené remienky nepoužívame. Kovové remienky od výrobcov tretích strán sme vždy čistili zubnou kefkou s jemným vlasom, ktorá sa dostala do všetkých špár a záhybov.

Na silikónové remienky sme potom použili trochu obyčajného mydla, ktoré z nich odstránilo všetky nečistoty behom minúty. Viditeľné to bolo najmä na šedej verzii, ktorá zrazu výrazne zbledla.

Prečítajte si tiež  Apple aktualizoval AirPods Pro 2. generácie: Čo prináša nový firmware?

Hoci to teda Apple neodporúča, my sme s tým mali iba pozitívnu skúsenosť otestovanú niekoľko krát a nikdy sa nestalo, že by bol s remienkom alebo jeho farbou akýkoľvek problém. Nechceme vás ale vystavovať riziku, je to teda na vlastnú zodpovednosť.

Do komentára nám skúste napísať, akým spôsobom a či vôbec si čistíte vaše Apple Watch remienky vy. Pokiaľ máte nápady, ako návod rozšíriť budeme len a len radi. Návrhy od Apple sú predsa len moc technické a „optrné“. Ak používate aj nejaké čistiace prostriedky, tak sem s nimi. Automaticky to bude zaujímavejšie čítanie.

Návod: Ako sa starať o remienky od hodiniek Apple Watch?
Návod: Ako sa starať o remienky od hodiniek Apple Watch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.