Ovládanie iPhonu bolo vždy jednoduché. Nestál za tým iba geniálny iOS, ale aj príjemné rozmery. Spomíname najmä na 3,5″ a 4″ displej. Dnes už sú uhlopriečky omnoho väčšie a ovládanie jednou rukou menej pohodlné. Našťastie tu však existuje trik, o ktorom ste pravdepodobne nevedeli. Prečítajte si v našom návode, ako sa dá zapnúť a používať.

Presunutie vrchnej časti obrazovky do polovice displeja

V princípe sa nejedná o žiadnu veľkú novinku. Samotná funkcia pribudla do zariadenia ešte v roku 2014 keď Apple razantne zväčšilo uhlopriečky na 4,7″ a 5,5″ (iPhone 6/6 Plus).

Pamätáte si na dvojité „ťapnutie“ po tlačidle Home Button? Všetky ikonky (ako aj tlačidlá) z vrchnej časti obrazovky, sa presunuli nižšie, aby ste ich mali na dosah kratších prstov. Perfektné to bolo najmä pri väčšom iPhone 6 Plus (a všetkých ostatných 5,5″ modeloch), ktorý mal mimoriadne mohutné okraje.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Po príchode edge-to-edge displejov sa na túto funkciu trochu zabudlo. Málokto by možno povedal, že tu stále je. Možno ju máte aktivovanú a možno nie. Zistíte to v podstate úplne jednoduchým spôsobom. Potiahnite prst po spodnom okraji displeja (ideálne po bielej čiarke, ktorá v nových iPhonoch nahradila Home Button) smerom dole.

Návod: Ako si na iPhone zjednodušiť ovládanie jednou rukou?
Takýmto spôsobom potiahnite obrazovku nižšie – svetapple.sk

Pokiaľ sa vám to nepodarilo na prvýkrát, skúste to znova. Niekedy to chce to trochu cviku. Ak to stále nejde, funkciu máte pravdepodobne deaktivovanú v nastaveniach. Prečítajte si v postupe nižšie, ako to napraviť.

Návod: Ako si na iPhone zjednodušiť ovládanie jednou rukou?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom zariadení.
  • Vyberte položku Prístupnosť.
  • Vyberte položku Dotyk.
  • Aktivujte funkciu Dosah.
  • Potiahnutím nadol na dolnom okraji obrazovky si prisuniete hornú časť obrazovky na dosah.
  • Hotovo.
Návod: Ako si na iPhone zjednodušiť ovládanie jednou rukou?
Návod: Ako si na iPhone zjednodušiť ovládanie jednou rukou?
Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane nové tlačidlo: Apple má hneď 4 prototypy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.