Ukazuje sa, že ani hlasová asistentka Siri nie je úplne bezchybná. Spoločnosť Apple odhalila chybu, ktorá mohla ohrozovať súkromné dáta niektorých používateľov.

Našťastie však stihla rýchlo reagovať a celý problém bol odstránený v druhej beta verzii iOS 15.4. Tú si môžu vývojári inštalovať už dva dni, zatiaľ čo bežní používatelia musia čakať. Téme sa venoval portál Macrumors.

Prečítajte si tiež  Európska Únia odkazuje Markovi Zuckerbergovi: Pokojne vypnite Facebook aj Instagram. Život bez nich je lepší!

Samotný problém spočíval v tom, že určité nahrávky sa ukladali priamo na servery spoločnosti Apple, hoci to ich používatelia predtým odmietli. Technologický gigant si veľmi dobre uvedomuje, že takýto prešľap môže byť spúšťačom miliónových súdnych sporov. Aj preto neváhal a s chybou si rýchlo poradil.

Samotné záznamy sa však na servery ukladali len za cieľom zlepšenia hlasového asistenta. Ako iste viete, Siri je rok čo rok múdrejšia a poďakovať sa za to môže aj špeciálnemu systému umelej inteligencie, vďaka ktorému sa dokaže učiť sama. Na to však potrebuje nahrávky od používateľov, ktoré neustále analyzuje. Zvyčajne si túto možnosť používateľ povolí/nepovolí počas prvotného nastavovania zariadenia.

Vyjadrenie spoločnosti Apple 

Siri„V systéme iOS 15.2 sme pre mnohých používateľov Siri zakázali nastavenia Zlepšiť Siri a Diktovanie, keď sme opravovali chybu v systéme iOS 15. Táto chyba neúmyselne umožnila tieto nastavenia pre malú časť zariadení. Od zistenia chyby sme prestali kontrolovať Siri a odstránili sme zvuk prijímaný zo všetkých postihnutých zariadení.“

Nie je jasné, koľko nahrávok spoločnosť Apple omylom zozbierala a ani to, koľkých používateľov sa to týkalo. Každopádne by však všetko malo byť už v poriadku a nikto sa nemusí obávať o svoje osobné údaje. Napíšte nám do komentára, či používate Siri alebo vám prekáža jazyková bariéra. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -