Apple pracuje na svojich produktoch takmer neustále a stále sa snaží vylepšiť čo sa len dá. Týka sa to aj hodiniek Apple Watch, ktoré postupne prestávajú byť závislé od iPhonu. Ich vývoj sa posunul dopredu a my si tak môžeme ukázať návod – Ako sťahovať aplikácie priamo z Apple Watch.

AppStore priamo v hodinkách

Doteraz bolo sťahovanie aplikácií do Apple Watch pomerne komplikované. V princípe to bolo ľahké ale museli ste na to použiť iné zariadenie, váš iPhone. V tomto prípade bolo teda potrebné stiahnuť aplikácie sem a až odtiaľ potom putovali do inteligentných hodiniek. Medzi výhody patrili napríklad možnosti vidieť aplikácie na väčšom displeji.

- Reklama -

Tak isto sa s iPhonom omnoho lepšie manipulovalo vrámci AppStore ako s hodinkami Apple Watch. Aj tak ale Apple cítilo, že tu treba urobiť zmenu. Vo svojom novom operačnom systéme WatchOS 6 ponúklo priamy prístup k obchodu AppStore, ktorý je určený výhradne pre hodinky. Pozrite sa na to aké je jednouché stiahnuť takúto aplikáciu.

Návod – Ako sťahovať aplikácie priamo z Apple Watch?

  • Otvorte AppStore na vašich hodinkách (buď na domovskej obrazovke alebo o to poproste Siri)
  • V hornej časti máte možnosť vyhľadať, kliknite na ňu
  • Po jej rozkliknutí si vyberte či chcete text nadiktovať alebo napísať prstom (písmenko po písmenku)
  • Prezrite si ponuku rolovaním pomocou prsta alebo digitálnej korunky.
  • Vyberte konkrétnu aplikáciu a stlačte možnosť “získať”
  • Dvojitým klknutím tlačidla pod digitálnou korunkou potvrdíte inštaláciu
  • Zadajte kód
  • Hotovo!
Návod - Ako sťahovať aplikácie priamo z Apple Watch? WatchOS 6. - svetappl.sk
Návod - Ako sťahovať aplikácie priamo z Apple Watch? WatchOS 6. - svetappl.sk
Návod – Ako sťahovať aplikácie priamo z Apple Watch? WatchOS 6. – svetappl.sk

Ak sa vám funkcia páči sme radi. Nám to príde možno stále trošku komplikované a s iPhonom predsa len jednoduchšie ale zase ideálne pokiaľ sa nám nechce naťahovať po iPhone. Predsa len, niekedy má človek chuť “hrať” sa s hodinkami a stiahnuť si tu aplikáciu priamo na nich. Väčšinou na nich sleduje len čas a to môže byť po pár mesiacoch trochu nuda.

Faktom ale ostáva, že po pridaní LTE začínajú byť hodinky čoraz viac sebestačné. Už ani nebudeme potrebovať iPhone na to aby sme ich používali. To bolo v roku 2014, v čase ich predstavenia niečo nemysliteľné. Apple ide po tejto stránke dobrým smerom.

zdroj: 9to5mac

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here