Apple Watch zachránili život už nejeden krát a pomerne často vás o tom informujeme. Je príjemné vedieť, že technológia pokročila natoľko, že cez hodinky dokážeme privolať všetky potrebné záchranné zložky. To zažil aj istý Phillip Esho z Chickaga. V neuveriteľnom prípade zohrali rolu práve Apple Watch Series 4.

Apple Watch zachránili život

Niekedy príbehy znejú až príliš neuveriteľne ale skutočne sa stali. Tento prípad je podobný. Phillip Esho práve cestoval na svojom skútri v tesnej blízkosti s jazerom Michigan. Phillip si zrejme neuvedomil, že voda v jazere nie je vôbec pokojná a objavujú sa tu miestami obrovské vlny.

Práve jedna z nich zasiahla jeho motorku a on následne spadol na zem. Problémom bolo, že voda, ktorá neustále prichádzala a odchádzala Phillipa potápala a aby toho nebolo málo, zobrala si so sebou aj jeho iPhone. Našťastie však mal na ruke hodinky Apple Watch Series 4, a tak netrvalo dlho kým ho napadlo použiť funkciu SOS.

Apple Watch zachránili život. Skútristu zrazila vysoká vlna k zemi. - svetapple.sk
Apple Watch zachránili život. Skútristu zrazila vysoká vlna k zemi. – svetapple.sk

Ako sám opisuje, chvíľu vôbec nevedel či sa mu podarilo kontaktovať záchranné zložky alebo nie. Vlny boli veľmi hlučné a hoci majú Apple Watch veľmi silný reproduktor, Phillip zrejme nič nepočul. Hodinky ale dokázali odoslať polohu a tým Apple Watch zachránili život. Po niekoľkých minútach sa nad ním objavila záchranná helikoptéra, prichádzali policajné hliadky a dokonca aj požiarne lode.

Obyčajná funkcia, ktorú každý deň ignorujeme

Tento prípad možno nepatrí medzi tie, ktoré by boli nejakou senzáciou. Predsa len, pokiaľ by si Phillip nezavolal záchrannú službu hodinky by zrejme ani podľa EKG nemali ako vedieť, že sa nachádza v núdzi. Možno mohli zaznamenať pád avšak funkcia mohla byť pokojne vypnutá. V tomto prípade pomohlo obyčajné privolanie polície formou SOS tlačidla.

Toto tlačidlo máme všetci nie len v hodinkách ale aj v telefónoch či dokonca v aute. Prehliadame ho a vôbec si neuvedomujeme ako nám môže niekedy pomôcť. Toto je pekný dôkaz toho, že nie je zbytočné a naozaj nemôžeme nikdy vedieť kedy ho využijeme aj my sami.

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here