Sociálna sieť, respektíve chatovacia aplikácia WhatsApp má viac ako 2 miliardy aktívnych používateľov po celom svete. Tí vyprodukujú denne cez 60 miliard správ. V komunikácii môžete použiť toľko mediálnych súborov, koľko len chcete. Ako pri tom ušetriť trochu miesta na iPhone? Na to sa pozrieme v dnešnom návode.

Obrovské množstvo dát

Každý používa to, čo mu najviac vyhovuje. Miliardy ľudí po celom svete sú fanúšikmi WhatsAppu a my sa im ani nečudujeme. Bezpečnosť, jednoduché používateľské rozhranie a možnosť rozosielania viacerých druhov mediálnych súborov robia z tohto softvéru jednu z najlepších chatovacích appiek na trhu.

Ak máte nejaké fotografie, videá, audio súbory či dokumenty, viete ich behom sekundy zdieľať s osobou, s ktorou si práve píšete. Všetky uvedené benefity však majú aj svoje negatívne stránky a tými býva veľký dopad na úložisko vo vašom zariadení.

Média sa vám pri defaultnom nastavení ukladajú priamo do iPhonu, čo má veľký vplyv na jeho pamäť. Všetko sa však dá vyriešiť úplne jednoduchým spôsobom. Vďaka postupu nižšie uvidíte, „ako na to“:

Návod – Ako ušetriť úložisko pri používaní WhatsAppu?

  • Na svojom iPhone spustite aplikáciu WhatsApp a v spodnej časti kliknite na Nastavenia.
  • V tomto menu sa nachádza položka „Využitie dát a úložiska“ – otvorte ju.
  • V časti „Automatické sťahovanie médií“ kliknite jednotlivo na „Fotky„, „Audio„, „Videá“ a „Dokumenty„.
  • Vždy si budete môcť vybrať sťahovanie buď cez Wi-Fi a mobilné dáta, len Wi-Fi alebo Nikdy (túto možnosť zaškrtnite).
  • Hotovo!

Prečítajte si tiež  Facebook prináša end-to-end šifrovanie do video a audio hovorov cez Messenger
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.