Spoločnosť Apple urobila v roku 2021 jednu z najväčších zmien aplikácie Safari v histórii operačného systému iOS. Jeho posledná pätnásta verzia nezmenila iba používateľské rozhranie, no taktiež zásadne rozšírila možnosti individualizácie.

Ako iste viete, vyhľadávaciu lištu si môžete nastaviť pre zobrazovanie buď v spodnej alebo naopak vo vrchnej časti. Apple chcelo týmto spôsobom eliminovať klasické naťahovanie prsta na väčších uhlopriečkach, ktoré nie je veľmi pohodlné.

- Reklama -

Taktiež firma nedávno publikovala video, v ktorom sa nás snaží naučiť, ako používať nové Safari čo najjednoduchšie a najefektívnejšie. No a pokiaľ ste si všimli efektívne pozadia, ktoré sa vám nezobrazujú, teraz vám ukážeme ako si ich aktivovať. Postup je jednoduchý.

Návod: Ako v aplikácii Safari (iOS 15) nastaviť vlastné pozadie?

  • Otvorte prázdnu stránku Safari (kliknite na ikonu dvoch štvorcov > kliknite na ikonu „+“ v ľavom dolnom rohu)
  • Scrollujte úplne dole a kliknite na tlačidlo „Upraviť
  • V spodnej časti sa nachádza funkcia Obrázok na pozadí (možno ju musíte aktivovať prepínačom)
  • Kliknite na ikonu „+“ medzi obrázkami pre pridanie vlastného záberu, alebo využite jednu z možností od spoločnosti Apple.
  • Hotovo, pozadie by malo byť aktívne

Pokiaľ vám niečo nie je jasné, pomôcť vám môže aj jednoduchá infografika od 9to5mac, ktorá celý postup opisuje skutočne dopodrobna.

Nezabudnite nám uviesť do komentára, či ste si pozadie zmenili, alebo preferujete skôr jednoduchý, čistejší a prehľadnejší dizajn prednastavenej tmavosivej farby. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -