Pokiaľ ste si nainštalovali novú verziu operačného systému iOS 15, pravdepodobne ste zostali po spustení aplikácie Safari mierne zaskočení.

Apple sa jej tento rok do veľkej miery venovalo a dalo by sa povedať, že prešla zásadným redizajnom.

Hlavným rozdielom je to, že výber internetovej stránky sa už nenachádza vo vrchnej ale v spodnej časti používateľského rozhrania. Nové umiestnenie lišty môže byť pre niekoho nepohodlné a presne preto sa dá vrátiť späť. Venovali sme sa tomu v tomto článku.

Radšej si na nové rozloženie Safari zvyknite 

Safari iOS 15Našim odporúčaním je ale zvyknúť si na nové riešenie, pretože akonáhle sa vám dostane „pod kožu“, nebudete chcieť používať nič iné. Samozrejme, zvyk je železná košeľa a chvíľu vám potrvá, kým nebudete klikať do prázdna.

Neskôr ale pochopíte, že Apple všetko premyslelo do detailov a komfort používania sa neporovnateľne zvýšil.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vôbec prvý unboxing iPhonu 13 Pro Max

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy a nezabudnite si pozrieť krátke inštruktážne video priamo od Apple, ktoré vám odprezentuje snáď všetko čo potrebujete vedieť.

My na záver dodáme, že podobných „tipov a trikov“ ohľadom iOS 15 budeme prinášať viac. Postupne si teda spoločne odhalíme ďalšie funkcie, ktoré sa vám môžu hodiť v každodennom živote.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.