iPhone sa neustále vyvíja a niektoré veci sa v operačnom systéme iOS či po novom aj iPadOS stále trochu menia. Jednou z týchto vecí môže byť aj automatické nastavovanie jasu. Niekomu môže táto funkcia prekážať a tak je dobré vedieť ako sa dá vypnúť. Prečítajte si Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.

Automatický jas

Funkcia je súčasťou iPhonu, iPadu ale aj iných produktov prakticky od nepamäti. Špeciálny senzor, ktorý je umiestnený pod krycím sklíčkom displeja sleduje okolité prostredie a následne mu prispôsobuje jas displeja tak aby to bolo pre naše oči komfortné.

V podstate aj vďaka tomu, keď iPhone vytiahnete veľmi neskoro večer z vrecka (alebo sa nachádzate napríklad v kine/ divadle) tak vás neprekvapí mimoriadne rozžiarená obrazovka. Niekedy to ale nemusí padnúť na úžitok. Sú situácie, kedy jednoducho potrebujeme plný jas a nechceme aby si ho iPhone chvíľu po našom zosilnení zase automaticky znížil.

Navyše niektorí používatelia chcú máť nad tým celým kontrolu. Automatickú funkciu jasu preto nechcú používať. Kedysi bolo na tento problém jednoduché riešenie. Stačilo otvoriť nastavenia v sekcii „Displej a jas“ a tam ste našli odpoveď na otázku, ktorá sa nachádza v nadpise článku. Dnes už to tak ale nefunguje.

Keďže iPhone dostal za posledné roky obrovské množstvo nových funkcii a vylepšení, zmenil aj niektoré logické prvky ovládania. Vlastne ich nezmenil tak ako ich len premiestnil na iné miesto v nastaveniach. Ak teda chcete vypnúť automatický jas, prečítajte si postup nižšie.

Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.

Tento návod je absolútne jednoduchý a bude vám fungovať na akomkoľvek iPhone alebo iPade. Upozorňujeme, že bol vytvorený na najnovšom operačnom systéme, iOS 13. Aj vďaka tomu nemusí byť tento postup úplne rovnaký napríklad na iOS 12 a podobne…

  • Otvorte Nastavenia na vašom zriadení
  • Z menu vyberte možnosť „Prístupnosť“
  • Z menu vyberte políčko „Displej a veľkosť textu“
  • Prejdite úplne dole, tu sa nachádza prepínač tlačidla „Automatický jas“
  • Kliknite naň a funkcia je zrušená.
  • Hotovo!
Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.
Návod: Ako vypnúť automatický jas na iPhone či iPade.
Prečítajte si tiež  Mac nebol dlho takýto dostupný. Mac mini kúpite za fantastické ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.