Ešte pred mesiacom (možno dvoma) by ste možno neboli povedali, ako sa Applu nové iPhony vydaria. To je samozrejme každého subjektívny názor. Na druhú stranu ale najlepšie ukážu úspech samotné predaje. Tie sú doslova špičkové. Extrémna popularita nových iPhonov pokračuje. V Číne zaznamenali neskutočné čísla…

Extrémna popularita nových iPhonov pokračuje.

Posledné mesiace často informujeme o tom, že nové iPhony sa predávajú veľmi dobre. Dôkazom nie sú len správy z dodávateľské reťazca či od analytikov. Dôkazom je aj fakt, že ešte dnes, skoro mesiac po zavedení predaja je problém na trhu zohnať niektoré varianty v určitých kapacitách (reč je najmä o 5,8″ iPhone 11 Pro). Agentúra Bloomberg dnes zverejnila veľmi zaujímavé informácie, týkajúce sa práve nových iPhonov. V podstate sa ale týkajú len toho, čo nám už niekoľko týždňov tvrdia analytici.

Jablkové zariadenia sú extrémne populárne. Ľuďom vo svete veľmi dobre sadli. Do konca roka 2019 by sa ich malo predať okolo 70 až 75 miliónov kusov. Dohady hovoria pozitívne aj v tom zmysle, že by Apple malo trafiť reálne hornú hranicu týchto čísel. To je super informácia. Najmä pre Cupertinsku spoločnosť. Tá tento rok dokázala urobiť kompromis a pridala do zariadenia mnohé technológie pričom dokázala znížiť štartovaciu cenovku.

Výsledkom bol iPhone 11, ktorý sa podľa informácii predáva vo svete ako teplé rožky. Možno trochu nečakane ale vystrelila aj varianta Pro. Taký úspech ako iPhone 11 asi nemá, no výrazne sa doťahuje. Bavíme sa navyše o zariadení, ktoré vás v základnej konfigurácii vyjde zhruba o 300€ drahšie.

- Reklama -

Apple vystrelilo v Číne

To, že pre Apple je zaujímavá práve Čína je celkom pochopiteľné. Tento trh je gigantický a potenciál predajov obrovský. Prvým veľkým krokom bolo predstavenie iPhonu s označením “Plus” (iPhone 6 Plus – 2014). Práve väčší displej zapríčinil veľké úspechy tejto firmy v Číne. V poslednej dobe sa však už ošiaľ akosi ustálil. Počas roka 2019 ale môžeme vravieť, že Apple dokázalo zaviesť menšiu revolúciu. Predaje nových iPhonov vzrástli počas minulého mesiaca približne o 230%. Podľa Bloombergu má tento trend pokračovať.

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. - svetapple.sk
Extrémna popularita nových iPhonov pokračuje. Môžu za to perfektné funkcie a cena modeli 11. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here