Ak používate aplikáciu Správy v iPhone alebo na inom zariadení, pravdepodobne ste sa s týmto problémom už stretli. Ak dostanete správu, váš iPhone vám hneď po jej prijatí pípne alebo vás na to upozorní.

Automatická notifikácia nie je ničím výnimočná a nájdeme ju naprieč všetkými chatovacími platformami. Zaujímavosťou iMessages však je, že ak si správu neprečítate alebo na ňu nereagujete o pár minút neskôr vám príde upozornenie opäť. Určite mi dáte za pravdu, že v niektorých prípadoch je táto funkcia viac na škodu ako na osoh. Dobrou správou je, že ju môžete úplne vypnúť.

Prečítajte si tiež  Takto si ľahko a rýchlo spustíte test rýchlosti pripojenia priamo na vašom Macu

V predvolenom nastavení aplikácia Správy sa budú upozornenia na prijaté správy opakovať len raz. Verte tomu alebo nie, váš iPhone môže to isté upozornenie zopakovať až desaťkrát. Môžete ho však nastaviť aj tak, aby nikdy neopakoval to isté upozornenie dvakrát. Stačí, ak budete postupovať podľa nasledujúcich krokov:

Ako vypnúť opakované upozornenia na správy

  1. Otvorte Nastavenia na vašom iPhone.
  2. Prejdite nižšie a zvoľte aplikáciu Správy.
  3. Otvorte kategóriu Hlásenia.
  4. Prejdite na spodnú stranu karty a zvoľte možnosť Prispôsobiť hlásenia.
  5. Vyberte koľkokrát chcete byť opätovne upozornený na prijatú správu.

iMessagesiMessages

V predvolenom nastavení sa budú upozornenia opakovať v dvojminútových intervaloch. Bohužiaľ, tento čas sa nedá nijako prispôsobiť alebo zmeniť. Ak ale nechcete dostávať duplicitné upozornenia, jednoducho zvoľte možnosť „Nikdy“ a notifikácia sa vám zobrazí iba pri prvom obdržaní správy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -