Apple v iOS 15 vyriešilo problém, ktorý používateľov trápi už niekoľko dlhých rokov. Aplikácia Safari prešla zásadným redizajnom a priniesla funkcie, ktoré nám zjednodušujú každodenný život.

Patrí sem aj možnosť zaradenia otvorených kariet do skupín, čím v nich budete mať oveľa lepší prehľad. Sú používatelia, ktorým svieti v Safari pokojne aj 250 neustále otvorených kariet a pochopiteľne sa ku drvivej väčšine z nich už nikdy nevrátia (lebo ich otvárajú znovu a znovu).

Teraz si to ale všetko viete zorganizovať tak, aby bolo používanie iPhonu a vstavaného prehliadača čo najjednoduchšie. Ako ná to? Postup je jednoduchý…

Otvorte si aplikáciu Safari a v pravom dolnom rohu kliknite na ikonu tabov (dva štvorce, ktoré sa prekrývajú). Teraz ste sa dostali do časti, kde sa nachádzajú všetky vaše otvorené internetové stránky.

Kliknite na tlačidlo s počtom tabov, ktoré vyzerá napríklad takto „32 tabov“ a v spodnej časti vyberte buď možnosť „Nová skupina prázdnych tabov“ alebo „Nová skupina tabov z 32 tabov„.

Prečítajte si tiež  Takto vrátite lištu vyhľadávania v Safari iOS 15 späť na hornú časť obrazovky

Celú kolekciu nazvite podľa svojich preferencií, ako napríklad „Novinky, Pracovné, Doma, Zábava„. Ak ich budete mať viac, prepínať medzi nimi môžete kliknutím na názov tabu (nachádza sa na rovnakom mieste dole v strede, ako sa pred tým nachádzalo tlačidlo „32 tabov“).

Pokiaľ vám niečo nie je jasné, môžete si pozrieť aj originálny tutoriál priamo od spoločnosti Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -