Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Ako zapnúť vodováhu na iOS?

Čo to vlastne je?

Asi všetci vieme čo je to vodováha. Keby niekto nevedel, vodováha je jednoduchý nástroj na zisťovanie vodorovnej alebo zvislej plochy využívajúci nádobu s kvapalinou na princípe Archimedovho zákona. V tomto prípade však využíva zabudovaný gyroskop. iOS poskytuje pritom množstvo šikovných funkcií, ako napríklad zmerať odchýlku od zvoleného smeru, alebo 3 typy merania (viď. obrázok nižšie).

Pri používaní je treba myslieť na dve veci. Kvôli rozmerom iPhonu má samozrejme vodováha menšiu presnosť a dosť ťažko nahradí profesionálne vodováhy dlhé často viac ako meter. Na druhej strane si ale myslím, že pre také domáce meranie postačí úplne dostatočne.

Druhá vec je, že musíš myslieť na to, že rozne kryty môžu znehodnocovať merania. Okrem toho, pri meraní naplocho je pri iPhonoch s trčiacim fotoaparátom meranie dosť nepresné, ale stále som toho názoru, že obraz, či poličku zmeráš bez problémov!

Ako zapnúť vodováhu na iOS - svetapple.sk
Ako zapnúť vodováhu na iOS – svetapple.sk

Načo?

Ak si doma príležitostný kutil, prípadne nemáš práve po ruke náradie, toto je vec presne pre teba. iPhone síce asi zatiaľ nenahradí kladivo alebo skrutkovač, ale amatérsku vodováhu v pohode.

Ako som už spomínal, vodováha slúži na zistenie roviny, prípadne odchýlku dvoch uhlov. To môže byť užitočné, pokiaľ napríklad vešiaš obraz alebo poličku, na to, aby si si overil, že je to naozaj rovno. Jednoduché nie? Okrem toho nemusíš hľadať vodováhu po celom dome, stačí vytiahnuť iOS zariadenie, ktoré máš skoro stále(minimálne ja) pri sebe.

Návod ako zapnúť vodováhu na iOS

  1. Choď do aplikácie „Kompas“
  2. Na úvodnej obrazovke potiahni prstom zprava do ľava
  3. Hotovo! 🙂

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → redakcia@svetapple.sk 🙂

Ako zapnúť vodováhu na iOS - svetapple.sk
Ako zapnúť vodováhu na iOS – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Vydarený reproduktor Niceboy RAZE Radion 4 kúpite za super cenu. Ponúkne veľa muziky za málo peňazí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk