Spoločnosť Apple zažíva jedno z najlepších období vo svojej histórii. Ako uvádzajú analytici zo spoločnosti Consumer Intelligence Research Partners (skrátene CRIP), jablková spoločnosť dobehla predaje Androidov v USA. Ide pritom o jeden z najstrategickejších trhov!

- Reklama -

Pokiaľ sa pozrieme na podrobnejšie dáta pochádzajúce z druhého štvrťroku 2021 (Q2), informácie naznačujú, že pomer predajov medzi všetkými zariadeniami s Androidom a všetkými zariadeniami s iOS je zhruba 50:50.

Apple to môže považovať za obrovský úspech, nakoľko to iba dokazuje, ako silno mu stále rastie popularita. K dispozícii má síce viacej produktov než kedysi, no v porovnaní s konkurenciou ich je vlastne málo.

V roku 2020 bolo vydaných 73 smartfónov s Androidom. Apple vydalo len 5 iPhonov

Krásne to odzrkadľuje aj fakt, že v roku 2020 bolo predstavených až 73 nových telefónov s operačným systémom Android (a pravdepodobne aj viac od neznámych čínskych výrobcov).

Prečítajte si tiež  Apple láka používateľov Androidu na iPhone s vylepšenou funkciou Move to iOS v iOS 15

Apple za toto isté obdobie ukázalo iba 5 smartfónov, pričom išlo v podstate o 3 rozličné zariadenia. Menovite ide o iPhone SE, iPhone 12/12 mini a iPhone 12 Pro/12 Pro Max.

No a pokiaľ si poviete, že to nie je úspech, nakoľko Apple z globálneho hľadiska nemá zďaleka taký dosah ako Android, čiastočne máte pravdu. Na strane druhej, smartfón s operačným systémom od spoločnosti Google nachádzame vo všetkých cenových kategóriách.

Apple nemá ambíciu získať obrovský trhový podiel 

Ak by chcelo Apple držať krok so svojou konkurenciou s obrovským podielom na trhu, muselo by mať v ponuke aj iPhony, ktoré stoja povedzme 100 € a to skrátka nie je možné.

iPhone 12 OLED displej
Zdroj: ExpretReviews

Cupertinská spoločnosť si vie oveľa lepšie zarobiť na obrovskej marži aj pri výrazne nižších predajoch a práve to ju radí medzi najhodnotnejšie firmy na svete.

No a drobná čerešnička na záver, zatiaľ čo spoločnosti Apple je verných až 93 % jej aktuálnych majiteľov, lojalita k Androidu sa pohybuje na úrovni 88 %. Ani v jednom prípade nejde o zlý výsledok, no aj v takejto zásadnej štatistike vedie Apple a to celkom jednoznačne.

Dajte nám vedieť do komentára, ako ste spokojní s „jablkovými“ zariadeniami. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -